NASA показало крижаний щит Гренландії до і після найспекотнішого місяця в історії спостережень

Джерело: Newsweek

Супутникові знімки показують танення льодовиків Гренландії на тлі рекордних температур липня, який став найспекотнішим місяцем в історії спостережень. На знімках NASA можна побачити льодовик Фредерікшааб, що знаходиться на південному заході острова.

Як розповіли у виданні, зображення вдалося отримати за допомогою інструментів Operational Land Imager (OLI) на супутнику Landsat 8 та OLI-2 на Landsat 9. Знімки зроблено 14 червня та 24 липня і дозволяють чітко простежити відсутні смуги крижаного та снігового покриву.

14 червня; фото: NASA

24 липня; фото: NASA

За даними Національного центру даних зі снігу та льоду, до 50% льодовиків Гренландії зазнали того чи іншого ступеня танення впродовж декількох днів у липні. Цього року танення спостерігалося на 5-15 днів довше, ніж у середньому у липні. При цьому кількість днів танення у південній частині крижаного щита досягла рекордно високого рівня за 45-річний період супутникових спостережень.

На знімках Гренландії з супутника Landsat також можна побачити кількість “брудного” льоду, що збільшується. Ця зміна кольору пов’язана з присутністю частинок чорного вуглецю, сажі та пилу, здатних посилити танення льоду, оскільки темний колір поглинає більше тепла.

Водночас на отриманих зображеннях можна помітити більшу кількість “талих ставків”, які відрізняються синім кольором у порівнянні з білим льодом та снігом.

Фото: NASA

Американська акторка Алісса Мілано, відома за роллю Фібі у серіалі “Всі жінки – відьми”, та дворазова лауреатка премії “Оскар” за головні жіночі ролі у фільмах “Хлопці не плачуть” та “Крихітка на мільйон доларів” Гіларі Свенк стали амбасадорками фандрайзингової платформи UNITED24.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.

У Сінгапурі до 20 днів ув’язнення засудили 31-річного чоловіка, який недбало ставився до 43 котів у порожній квартирі.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

За даними NASA, північне сяйво в небі над Північною Америкою та Європою у травні, ймовірно, було найсильнішим за останні століття.