NASA та «Роскосмос», ймовірно, домовилися продовжити угоду про перехресні польоти на МКС
Джерело: DW
Національне аерокосмічне агентство США та “Роскосмос”, ймовірно, погодили продовжити угоду про перехресні польоти на Міжнародну космічну станцію до 2025 року включно.
Зокрема про це раніше повідомили у російській держкорпорації 28 грудня.
З метою підтримки надійності функціонування МКС загалом та гарантованої присутності на російському сегменті як мінімум одного представника “Роскосмосу” та на американському сегменті як мінімум одного представника NASA, — зазначили у повідомленні.
Зазначається, що сторони нібито досягли відповідної домовленості.
У липні та грудні цього року обидві компанії підписали два доповнення до домовленості про проведення польотів інтегрованих екіпажів на російських та американських пілотованих кораблях. Виконавчий директор “Роскосмосу” з пілотованих програм Сергій Крикалєв ще 23 листопада повідомив, що додаткова угода між “Роскосмосом” і NASA передбачає проведення двох перехресних польотів на МКС до 2025 року.
- Космічний апарат NASA “Вояджер-1” зазнав комп’ютерного збою, який спричинив певний збій зв’язку між 46-річним зондом і його командою місії на Землі.
- NASA поділилась першими зображеннями, зробленими телескопом “Евклід” у межах місії “Темний Всесвіт”.
- Урядове агентство США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) та багатонаціональна технологічна компанія IBM об’єднали зусилля для створення базової моделі генеративного штучного інтелекту (AI) для спостереження за погодою та кліматом.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.