Наслідки влучання у Харкові: один загиблий та восьмеро поранених

Джерело: Ігор Терехов/Telegram

Надвечір 30 червня російські війська завдали удару по центру Харкова. Внаслідок влучання у цивільне підприємство повідомляють про загиблого, також постраждало восьмеро осіб, серед яких немовля.

Влучання КАБу майже центрі міста. У цивільне підприємство. На місці пожежа. Є поранені. Вже маємо інформацію про одного загиблого, на превеликий жаль. Немовля восьми місяців та пʼятеро дорослих постраждали внаслідок терористичного удару по Харкову. Горять 7 машин постраждалого підприємства, – зазначив Терехов.

Наразі триває обстеження місця прильоту.

Зауважимо, нещодавно росіяни вперше застосували по Харкову ФАБ-500 з модулем планерування та корекції, повідомив керівник Харківської облпрокуратури Олександр Фільчаков.

Президент Володимир Зеленський у суботу, 22 червня, заявив, що лише з початку цього місяця Росія застосувала проти України понад 2400 керованих авіаційних бомб (КАБ). Близько 700 з них ворог застосував проти Харківщини.

Він наголосив, що Україна потребує необхідних сил і засобів, щоб знищувати носії цих бомб, зокрема бойову авіацію РФ.

Довідка. Керована авіаційна бомба — один з видів авіаційних боєприпасів, авіаційна бомба, оснащена для підвищення влучності влучання в ціль аеродинамічними поверхнями та системою наведення. Створення керованих авіаційних бомб призвело до ретроактивного перейменування старих авіаційних бомб на некеровані або “тупі” бомби.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.