НАТО має агресивніше відповідати Росії на ядерні погрози Путіна – польський генерал

Джерело: The Guardian

Ядерні погрози глави РФ Володимира Путіна вимагають від НАТО дати набагато агресивнішу відповідь, включаючи польоти більшої кількості літаків з ядерним озброєнням, закликав начальник генерального штабу Збройних сил Польщі Раймунд Анджейчак.

Також польський генерал висловив сумніви стосовно того, що Північна Корея готується передати озброєння Росії без згоди Китаю. Він зауважив, що, ймовірно, це випробовує західну рішучість, увагу та політичну волю.

Цього тижня Вашингтон повідомив, що, КНДР та РФ “просуваються” в угоді про купівлю озброєння.

Анджейчак також передбачив, що РФ спробує створити кризу на виборах у Польщі наступного місяця. Він попередив, що Росія перебуває у стані постійної війни і “дуже активно діє у Польщі, шукає якісь проломи в системі, намагається втручатися у діяльність ЗМІ”.

Посилаючись на неодноразові погрози Росії застосувати ядерну зброю та розміщення російського ядерного озброєння в Білорусі, Анджейчак порівняв Росію з бандитом, який несе зброю до столу, і сказав, що Захід, натомість, прибув “беззбройним і в панамській футболці”.

НАТО є організацією ядерного договору, і має діяти набагато активніше і сильніше щодо росіян. У 70-ті та 80-ті роки 30% бомбардувальників B-52 літали постійно і мали ядерну зброю з готовими до дії пілотами. Сьогодні ми маємо завдання вимовити слово B61 [термоядерна гравітаційна бомба США], тому змінімо наративи, — закликав генерал. — Що з нами не так? Росія все та ж, вона публічно заявляє, що розміщує ядерні системи в РБ, а що ми робимо в нашій панамській футболці?

Окрім того, Анджейчак також поставив під сумнів, що у НАТО точно вирішили, що робити з нападом на території Альянсу, здійсненим групою “Вагнер”, включно з тим, чи буде посилання на статтю 5, приписуючи атаку Росії.

Він пояснив, що це питання є дуже чутливим для Польщі.

Ми стоїмо перед прямим кордоном з Калінінградом та Білоруссю. Це більше не холодна війна 2.0, – додав він.

  • Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що країна НАТО планує витратити на оборону понад 4% свого валового внутрішнього продукту наступного року через занепокоєння безпекою на тлі повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
  • У серпні Державний департамент США схвалив заявку Польщі на закупівлю ударних вертольотів AH-64E Apache, двигунів та іншого обладнання на суму до 12 мільярдів доларів.
  • Заступник міністра-координатора польських спецслужб Станіслав Жарин заявив про подальші спроби російської розвідки залучити людей, які працюватимуть проти Польщі.
  • Польща викликала посла Росії після коментарів президента Володимира Путіна про кордони Другої світової війни.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.