НАТО надішле Україні запрошення приєднатися до Альянсу, коли союзники погодяться, і умови будуть виконані – комюніке саміту у Вільнюсі

Джерело: офіційний сайт НАТО

У вівторок, 11 липня, країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.

При цьому в НАТО наголосили, що пам’ятають про зобов’язання 2008 року щодо того, що Україна стане членом Північноатлантичного альянсу.

Також у документі зазначено, що сьогодні шлях України до повної євроатлантичної інтеграції вже не потребує Плану дій щодо членства.

Водночас країни-члени НАТО підкреслили, що Україна стає “сумісною та політично інтегрованою з Альянсом і досягла значного прогресу на шляху до реформ”.

“Відповідно до Хартії про особливе партнерство між НАТО та Україною 1997 року та Доповнення 2009 року, союзники продовжуватимуть підтримувати та переглядати прогрес України щодо оперативної сумісності, а також необхідні додаткові демократичні реформи та реформи сектора безпеки”, – йдеться в комюніке.

Як повідомляється, міністри закордонних справ країн НАТО регулярно оцінюватимуть прогрес за допомогою Річної національної програми.

Крім того, у документі зазначають, що Альянс підтримуватиме Україну у здійсненні реформ на її шляху до майбутнього членства.

“Ми зможемо надіслати Україні запрошення приєднатися до Альянсу, коли союзники погодяться, і умови будуть виконані”, – пояснюється в комюніке.

Раніше президент України Володимир Зеленський прокоментував сигнали саміту НАТО щодо вступу України у Північноатлантичний альянс.

Він зазначив, що Україна отримала сигнали про те, що обговорюються формулювання без України. І ці формулювання – лише про запрошення, а не про членство України.

Зеленський додав, що такі дії схожі на те, що Україну не готові “ані запросити в НАТО, ані зробити її членом Альянсу”.

“А значить, залишається можливість торгуватися членством України в НАТО – у переговорах із Росією. А для Росії це означає мотивацію й надалі продовжувати свій терор”.

Своєю чергою, глава НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Україна стане членом НАТО в майбутньому, і що процес членства країни перейде з двоетапного на одноетапний.

Відомо, що лідери країн НАТО ухвалили пакет підтримки України, котрий передбачає:

  • скасування вимоги щодо виконання ПДЧ стосовно членства;
  • довгострокову програму військової допомоги по $500 мільйонів на рік для модернізації української армії та повного переходу на стандарти НАТО;
  • запуск Ради Україна-НАТО. Перше засідання відбудеться 12 липня за участі президента Зеленського, на ньому мають узгодити план вступу України до Альянсу.

Натомість 9 липня президент США Джо Байден зазначив, що Україна поки що не готова до повноцінного членства в НАТО. Проте, він готовий запропонувати військову допомогу, подібну до підтримки, яку Сполучені Штати вже давно надають Ізраїлю.

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.

Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.

Британський банк HSBC припинив обробку всіх платежів з Росії та Білорусі для клієнтів персонального банківського обслуговування, повідомили в компанії у п’ятницю, 22 листопада.

Українські військові підтвердили використання ракет британського виробництва Storm Shadow по території Росії й високопоставлені військові джерела назвали удар “дуже успішним”.