НАТО: Наша позиція стосовно територіальної цілісності України не змінилася
Джерело: представник НАТО у коментарі “Суспільному”
Позиція Північноатлантичного альянсу “чітка та не змінилася”, її підтвердили лідери держав НАТО на саміті у Вільнюсі. НАТО підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.
Припущення Стіана Єнссена, керівника апарату Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, що Україні, можливо, доведеться відмовитися від частини окупованої території в обмін на приєднання до Альянсу, викликало бурхливу реакцію Києва.
Ідею назвали “абсолютно неприйнятною”.
Коментарі Єнссена привернули особливу увагу, оскільки були помітним відхиленням від давньої позиції Генсека Альянсу про те, що НАТО підтримує територіальну цілісність України, і що країна сама вирішує, коли і як вести переговори.
Ввечері 15 серпня НАТО підтвердила цю позицію.
Представник НАТО наголосив, що Альянс продовжить підтримувати Україну “стільки, скільки буде потрібно”.
Ми віддані досягненню справедливого та тривалого миру. Позиція Альянсу чітка і не змінилася, — заявив він.
Раніше високопосадовець НАТО Стіан Єнссен зауважив, що Україні, можливо, доведеться погодитися відмовитися від частини території, окупованої Росією, якщо вона хоче приєднатися до Альянсу.
Згодом речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що розмови про можливий вступ України в НАТО в обмін на відмову від частини своїх територій є абсолютно неприйнятними.
- 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
- Президент Латвії Едгар Рінкевичс заявив, що його країна продовжить боротися за членство України в НАТО.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
Російські війська вчинили черговий злочин, розстрілявши групу українських військовополонених. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час візиту на Сумщину передав артилерійським бригадам Збройних Сил України комплекси протидії засобам технічної розвідки “Ай-Петрі СВ”. Ці системи призначені для захисту артилерійських підрозділів від атак російських дронів-камікадзе, таких як “Ланцет” та інші, здатних знищувати артилерійські установки.
Європейський Союз працює над підготовкою 16-го пакета санкцій проти Росії, який планують ухвалити до третьої річниці вторгнення РФ в Україну.
Триває 1033-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 774 тисячі осіб.
За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.