НАТО: Наша позиція стосовно територіальної цілісності України не змінилася
Джерело: представник НАТО у коментарі “Суспільному”
Позиція Північноатлантичного альянсу “чітка та не змінилася”, її підтвердили лідери держав НАТО на саміті у Вільнюсі. НАТО підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.
Припущення Стіана Єнссена, керівника апарату Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, що Україні, можливо, доведеться відмовитися від частини окупованої території в обмін на приєднання до Альянсу, викликало бурхливу реакцію Києва.
Ідею назвали “абсолютно неприйнятною”.
Коментарі Єнссена привернули особливу увагу, оскільки були помітним відхиленням від давньої позиції Генсека Альянсу про те, що НАТО підтримує територіальну цілісність України, і що країна сама вирішує, коли і як вести переговори.
Ввечері 15 серпня НАТО підтвердила цю позицію.
Представник НАТО наголосив, що Альянс продовжить підтримувати Україну “стільки, скільки буде потрібно”.
Ми віддані досягненню справедливого та тривалого миру. Позиція Альянсу чітка і не змінилася, — заявив він.
Раніше високопосадовець НАТО Стіан Єнссен зауважив, що Україні, можливо, доведеться погодитися відмовитися від частини території, окупованої Росією, якщо вона хоче приєднатися до Альянсу.
Згодом речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що розмови про можливий вступ України в НАТО в обмін на відмову від частини своїх територій є абсолютно неприйнятними.
- 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
- Президент Латвії Едгар Рінкевичс заявив, що його країна продовжить боротися за членство України в НАТО.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
За оцінками аналітиків, російські війська, ймовірно, зосередяться на захопленні прифронтових українських міст взимку 2024-2025 років та на міських боях, намагаючись звести нанівець переваги українських безпілотників і можливі обмеження російської бронетехніки.
Кількість загиблих унаслідок ракетного удару по Сумах у неділю ввечері, 17 листопада, зросла до десяти, 52 особи зазнали поранень.
У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.