НАТО: Наша позиція стосовно територіальної цілісності України не змінилася

Джерело: представник НАТО у коментарі “Суспільному”
Позиція Північноатлантичного альянсу “чітка та не змінилася”, її підтвердили лідери держав НАТО на саміті у Вільнюсі. НАТО підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.
Припущення Стіана Єнссена, керівника апарату Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, що Україні, можливо, доведеться відмовитися від частини окупованої території в обмін на приєднання до Альянсу, викликало бурхливу реакцію Києва.
Ідею назвали “абсолютно неприйнятною”.
Коментарі Єнссена привернули особливу увагу, оскільки були помітним відхиленням від давньої позиції Генсека Альянсу про те, що НАТО підтримує територіальну цілісність України, і що країна сама вирішує, коли і як вести переговори.
Ввечері 15 серпня НАТО підтвердила цю позицію.
Представник НАТО наголосив, що Альянс продовжить підтримувати Україну “стільки, скільки буде потрібно”.
Ми віддані досягненню справедливого та тривалого миру. Позиція Альянсу чітка і не змінилася, — заявив він.
Раніше високопосадовець НАТО Стіан Єнссен зауважив, що Україні, можливо, доведеться погодитися відмовитися від частини території, окупованої Росією, якщо вона хоче приєднатися до Альянсу.
Згодом речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що розмови про можливий вступ України в НАТО в обмін на відмову від частини своїх територій є абсолютно неприйнятними.
- 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
- Президент Латвії Едгар Рінкевичс заявив, що його країна продовжить боротися за членство України в НАТО.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 5 квітня. Від початку цієї доби відбулося 152 бойових зіткнення.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.