НАТО опиниться в стані війни з Росією: Салліван пояснив, чому Україна не отримала запрошення до Альянсу

Джерело: CNN

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Північноатлантичний альянс опиниться в стані війни з Росією, якщо Україна отримає запрошення до НАТО вже зараз. Його коментарі з’явилися після того, як Зеленський висловив невдоволення через позицію НАТО щодо членства України.

“Альянс в один голос сказав вчора ввечері, що ми з нетерпінням чекаємо майбутнього з Україною в НАТО. Ми будемо працювати з Україною на шляху до НАТО. Але сьогодні ми не готові запросити Україну. У президента Зеленського, очевидно, була інша думка з цього приводу”, – наголосив Салліван.

На питання про те, які реформи необхідно провести Україні на шляху до членства в НАТО, Салліван зауважив, що “м’яч знаходиться на боці України” в межах процесу щорічної національної програми в НАТО. Проте додав, що альянс і Україна “зроблять особливий акцент на швидкому просуванні в певних напрямах з метою підвищення стійкості української демократії”.

Говорячи про терміни закінчення війни, Салліван сказав, що розуміє прагнення України стати членом НАТО “якомога швидше”, але наголосив, що ситуація “динамічна”.

При цьому Салліван на публічному форумі НАТО сказав, що “американський народ заслуговує на певну подяку”, передало CNN. У такий спосіб він відповів Дар’ї Каленюк, директорці Центру протидії корупції в Україні, яка розкритикувала рішення не запрошувати Україну до Альянсу.

“Порадьте, будь ласка, що сказати синові? Що президент Байден і НАТО не запросили Україну в НАТО, тому що вони бояться Росії? Боїтеся програшу Росії? Боїтеся перемоги України? Або необроблений зворотний канал зв’язку з Кремлем, який є терористичною організацією, щоб досягти своєї Мінської угоди 3? Чи готувати свого сина бути військовим і воювати з росіянами, коли йому через 7 років буде 18 років?” – запитала Каленюк.

Радник подякував їй за зусилля, спрямовані на розвиток демократії в Україні. Водночас він вказав на “величезний потенціал”, наданий США, щоб допомогти Україні боротися з вторгненням, а також на постійну солідарність з боку США та інших партнерів.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.