НАТО опиниться в стані війни з Росією: Салліван пояснив, чому Україна не отримала запрошення до Альянсу
Джерело: CNN
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Північноатлантичний альянс опиниться в стані війни з Росією, якщо Україна отримає запрошення до НАТО вже зараз. Його коментарі з’явилися після того, як Зеленський висловив невдоволення через позицію НАТО щодо членства України.
“Альянс в один голос сказав вчора ввечері, що ми з нетерпінням чекаємо майбутнього з Україною в НАТО. Ми будемо працювати з Україною на шляху до НАТО. Але сьогодні ми не готові запросити Україну. У президента Зеленського, очевидно, була інша думка з цього приводу”, – наголосив Салліван.
На питання про те, які реформи необхідно провести Україні на шляху до членства в НАТО, Салліван зауважив, що “м’яч знаходиться на боці України” в межах процесу щорічної національної програми в НАТО. Проте додав, що альянс і Україна “зроблять особливий акцент на швидкому просуванні в певних напрямах з метою підвищення стійкості української демократії”.
Говорячи про терміни закінчення війни, Салліван сказав, що розуміє прагнення України стати членом НАТО “якомога швидше”, але наголосив, що ситуація “динамічна”.
При цьому Салліван на публічному форумі НАТО сказав, що “американський народ заслуговує на певну подяку”, передало CNN. У такий спосіб він відповів Дар’ї Каленюк, директорці Центру протидії корупції в Україні, яка розкритикувала рішення не запрошувати Україну до Альянсу.
“Порадьте, будь ласка, що сказати синові? Що президент Байден і НАТО не запросили Україну в НАТО, тому що вони бояться Росії? Боїтеся програшу Росії? Боїтеся перемоги України? Або необроблений зворотний канал зв’язку з Кремлем, який є терористичною організацією, щоб досягти своєї Мінської угоди 3? Чи готувати свого сина бути військовим і воювати з росіянами, коли йому через 7 років буде 18 років?” – запитала Каленюк.
Радник подякував їй за зусилля, спрямовані на розвиток демократії в Україні. Водночас він вказав на “величезний потенціал”, наданий США, щоб допомогти Україні боротися з вторгненням, а також на постійну солідарність з боку США та інших партнерів.
- Голова Комітету в закордонних справах парламенту Естонії Марко Міхкельсон розкритикував позицію НАТО щодо членства України в Альянсі, висловлену під час саміту, що проходить 11–12 липня у Вільнюсі.
- Прем’єрка Естонії Кая Каллас заявила, що рішення саміту НАТО про запрошення Україні приєднатися до Альянсу після “виконання умов” – це “стільки, скільки НАТО може нині їй запропонувати”.
- Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес відреагував на критику президента України Володимира Зеленського щодо ненадання на саміті у Вільнюсі чіткого графіка чи переліку умов для вступу до НАТО. Він сказав, що “люди хочуть бачити трохи вдячності” за надану допомогу.
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус також відповів на критику президента Володимира Зеленського щодо нерішучості НАТО в контексті членства України, зазначивши, що запропоновані умови для вступу в Північноатлантичний альянс “абсолютно нормальні”.
- 12 липня на спільній пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Вільнюсі президент України Володимир Зеленський прокоментував результати саміту.
Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.
Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.