НАТО підтвердило довгострокову підтримку України після спільного засідання Ради оборони

Джерело: CNN

4 жовтня НАТО підтвердило свою довгострокову підтримку Києву після засідання нової ради оборони між військовим альянсом та Україною.

Заступниця генерального секретаря альянсу Мірча Джоана головувала на засіданні Ради Україна-НАТО (NUC) у Брюсселі. За її словами, безпека України має велике значення для групи. Джоана високо оцінила зусилля союзників і України щодо швидкого виконання рішень Вільнюського саміту НАТО, мовиться у заяві НАТО.

Вільнюський саміт у липні став першим засіданням NUC, у якому взяв участь президент Володимир Зеленський. Однією з головних цілей було посилення підтримки України.

На зустрічі 4 жовтня у Брюсселі взяла участь віце-прем’єр-міністерка Ольга Стефанішина.

У заяві НАТО зауважили, що союзники продовжуватимуть допомагати Україні, зокрема через Комплексний пакет допомоги альянсу та забезпечуючи “повну оперативну сумісність українських сил з НАТО”. Під час засідання наголосили, що Україна “ближча до НАТО, ніж будь-коли”.

Довідка. NUC – спільний орган, де Україна та її союзники збираються для консультацій у кризових ситуаціях і для “прийняття рішень як рівних”, згідно з НАТО. Цього року Рада Україна-НАТО замінила Комісію Україна-НАТО, яка з 1997 року була органом прийняття рішень, відповідальним за розвиток відносин Україна-НАТО.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.