НАТО підтвердило довгострокову підтримку України після спільного засідання Ради оборони
Джерело: CNN
4 жовтня НАТО підтвердило свою довгострокову підтримку Києву після засідання нової ради оборони між військовим альянсом та Україною.
Заступниця генерального секретаря альянсу Мірча Джоана головувала на засіданні Ради Україна-НАТО (NUC) у Брюсселі. За її словами, безпека України має велике значення для групи. Джоана високо оцінила зусилля союзників і України щодо швидкого виконання рішень Вільнюського саміту НАТО, мовиться у заяві НАТО.
Вільнюський саміт у липні став першим засіданням NUC, у якому взяв участь президент Володимир Зеленський. Однією з головних цілей було посилення підтримки України.
На зустрічі 4 жовтня у Брюсселі взяла участь віце-прем’єр-міністерка Ольга Стефанішина.
У заяві НАТО зауважили, що союзники продовжуватимуть допомагати Україні, зокрема через Комплексний пакет допомоги альянсу та забезпечуючи “повну оперативну сумісність українських сил з НАТО”. Під час засідання наголосили, що Україна “ближча до НАТО, ніж будь-коли”.
Довідка. NUC – спільний орган, де Україна та її союзники збираються для консультацій у кризових ситуаціях і для “прийняття рішень як рівних”, згідно з НАТО. Цього року Рада Україна-НАТО замінила Комісію Україна-НАТО, яка з 1997 року була органом прийняття рішень, відповідальним за розвиток відносин Україна-НАТО.
- 28 вересня президент України Володимир Зеленський провів зустріч із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, який прибув до України з робочим візитом.
- Єнс Столтенберг заявив у четвер, 28 вересня, що українські війська “поступово завойовують позиції” у контрнаступі проти армії РФ.
- 12 липня відбулося перше засідання Ради Україна-НАТО у Вільнюсі.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.
Розслідування шведського мовника SVT свідчить, що трупа “Ballet of Ukraine”, яка видавала себе за українську танцювальну компанію, а в грудні показала балет “Лускунчик” у 8 містах Швеції, має стосунки з Росією.
3 квітня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч із державним секретарем США Марком Рубіо.