НАТО профінансувало супутниковий зв’язок для Сил оборони на €37 млн

Джерело: Міноборони
НАТО вже інвестувало майже 37 млн євро у цифрові проєкти для Збройних Сил України. Завдяки чому вдалося посилити супутниковий зв’язок, бойове управління та інформаційні системи української армії.
Результати співпраці обговорили під час зустрічі заступниці міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко із заступником директора Цифрового штабу НАТО Марко Кріскуоло та генеральним директором Агенції НАТО зі зв’язку та інформації (NCIA) Людвігом Декампсом у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.
Досвід України на передовій у сфері цифрової трансформації, зокрема у використанні хмарних технологій та штучного інтелекту, демонструє, що безпечні й гнучкі цифрові можливості можуть масштабуватися навіть у найскладніших умовах. Це потужний приклад інновацій та стійкості в дії, – наголосив Кріскуоло.
НАТО надає практичну підтримку Україні через Комплексний пакет допомоги. Основні результати співпраці на цей момент:
- Майже 37 мільйонів євро на супутниковий зв’язок – включно із супутниковими радіостанціями, трекерами та послугами. Очікується, що загальна вартість проєктів перевищить 70 мільйонів євро в найближчі місяці
- Триває співпраця та підтримка Центру інновацій і розвитку оборонних технологій, що включає взаємодію з командою розробників бойової системи DELTA
- 3 000 ноутбуків, 728 принтерів, 485 планшетів, 72 монітори, а також серверне та мережеве обладнання було доставлено до Центру обробки даних Міністерства оборони – на підтримку розширення Медичної інформаційної системи, яка є головним компонентом медичної реформи в Силах оборони
- Підвищення взаємосумісності між українськими й натівськими спроможностями
- Участь України в ключових ініціативах НАТО у сфері зв’язку, управління, комп’ютерних технологій (C4), зокрема у Federated Mission Networking (FMN), хмарних ініціативах та навчаннях з валідації взаємосумісності
- Надання обладнання та програмного забезпечення і проведення відповідних навчань для посилення протиповітряної оборони.
NCIA є виконавчим органом багатьох проєктів у межах КПД для України, а також надає консультаційну й технічну підтримку в межах двостороннього Меморандуму про технічне співробітництво між Україною та NCIA, підписаного у січні 2022 року.
Комплексний пакет допомоги для України є ключовим інструментом НАТО для надання практичної підтримки. Він охоплює два основні напрями: невідкладна військова допомога нелетального характеру у відповідь на запити України, а також довгострокові проєкти, спрямовані на розвиток спроможностей, підтримку реформ у секторі оборони й безпеки та післявоєнне відновлення.
- Адміністрація президента США Дональда Трампа припинила передачу розвідувальних даних Україні. Керівник проєкту Alpha Centauri Павло Поцелуєв проаналізував, чи можуть європейські компанії дати альтернативу американській супутниковій розвідці.
- Європейський Союз розглядає можливість створення нової супутникової мережі для військової розвідки на тлі сумнівів щодо стабільності підтримки США європейської оборони.
- Японія погодилася передавати Україні супутникові геопросторові дані, зокрема радарні зображення із супутників.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.