НАТО розглядає можливість «превентивного удару» по РФ – Бауер
Джерело: Роб Бауер в інтерв’ю Аль-Арабія
У НАТО обговорюють можливість завдання превентивних ударів по Росії, у разі збройного конфлікту з Альянсом, повідомив глава військового комітету НАТО Роб Бауер.
Доцільніше не чекати, а завдавати ударів по пускових установках у РФ у разі її агресії. Потрібна комбінація високоточних атак, які виведуть з ладу системи, що використовуються для нападу на нас, і ініціатива має бути за нами, – наголосив Бауер.
رئيس اللجنة العسكرية بالناتو: يجب التفكير في شن ضربة استباقية ضد روسيا #العربية_عاجل
— العربية عاجل (@AlArabiya_Brk) November 25, 2024
Бауер назвав позитивним, що НАТО змінило сприйняття себе як оборонного альянсу. Щобільше, за його словами, змінилася стратегія “сидіти і чекати, коли нападуть” і лише після цього – реагувати.
Він також зауважив, що на цей час “росіяни не є такою загрозою, як у лютому 2022 року, тому у нас є трохи часу, щоб підготуватися”, додавши, що це означає збільшення інвестицій в оборонну промисловість.
Зауважимо, 4 вересня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, відповідаючи на запитання про можливе постачання американських далекобійних ракет в Україну, закликав Сполучені Штати “не жартувати про червоні лінії Росії”.
Лавров сказав, що США втрачають з поля зору відчуття “взаємного стримування”, яке лежало в основі балансу безпеки між Москвою та Вашингтоном з часів Холодної війни, і що, мовляв, це небезпечно.
Він прокоментував повідомлення Reuters про те, що США близькі до угоди про постачання Україні крилатих ракет великої дальності JASSM.
Я нічому не здивуюся – американці вже переступили ту планку, яку собі поставили. Їх підбивають, і Зеленський, звичайно, це бачить і цим користується, – сказав Лавров. – Але вони повинні розуміти: вони не повинні жартувати про наші червоні лінії.
Президент РФ Володимир Путін неодноразово застерігав Захід, від початку повномасштабного вторгнення, “не намагатися перешкодити Росії”, яка має найбільший у світі арсенал ядерної зброї.
Але Вашингтон і його союзники збільшили військову допомогу Україні, зокрема, надавши танки, сучасні ракети та винищувачі F-16.
Зрештою, регулярні погрози спонукали деяких західних політиків припустити, що ядерна риторика Путіна є блефом, і що США та НАТО повинні зробити все, щоб допомогти Україні виграти війну. Зеленський заявив, що вторгнення України в Росію, розпочате 6 серпня, висміює червоні лінії Путіна.
Нещодавно Кремль заявив, що Росія вносить зміни у свою ядерну доктрину. Ворог планує оновити програмний документ, що визначає обставини, за яких РФ може застосувати ядерну зброю.
Читайте також: The Guardian: «Червоні лінії» Путіна – лише слова, РФ – не така сильна, як вважають
Разом з тим, через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
- Президент Естонії Алар Каріс заявив, що союзники по НАТО повинні зробити більше, щоб допомогти захистити Україну, перетнувши всі так звані “червоні лінії”.
- Британський полковник у відставці Геміш де Бреттон-Гордон, колишній командувач сил НАТО зі швидкого реагування на хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози, заявив, що британський прем’єр Кір Стармер повинен якомога швидше дозволити Києву бити ракетами Storm Shadow вглиб РФ.
- На думку американського військового кореспондента Девіда Акса, російські ядерні погрози можна сприймати як “порожній блеф”, оскільки якщо це не так, тоді ядерний удар був неминучим з 1999 року.
Сьогодні, 7 лютого, президент України Володимир Зеленський заявив, що військові з КНДР знову беруть участь у бойових діях на Курщині.
Данія посилить заходи безпеки для танкерів, котрі можуть становити небезпеку для довкілля, мореплавання та моряків, мовиться у заяві морського управління королівства. Відповідне рішення ухвалили у відповідь на “активність старих суден, які перевозять нафту через данські протоки”.
Росія проводить приховані маневри з міжконтинентальними балістичними ракетами “Ярс” у Поволзькому регіоні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 лютого. Від початку цієї доби відбулося 89 бойових зіткнень.
Вищий антикорупційний суд 5 лютого задовольнив позов Міністерства юстиції до колишнього охоронця Віктора Януковича В’ячеслава Заневського про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону “Про санкції”.