НАТО взяло у США контроль над протиповітряною обороною Польщі

Джерело: CNN

НАТО, незадовго до інавгурації Дональда Трампа, взяло у США контроль над ППО Польщі. Це викликає питання про підхід нової адміністрації щодо альянсу та України.

За словами представника Верховного головнокомандувача об’єднаними збройними силами НАТО, полковника Мартіна О’Доннелла, альянс перейняв керування 9 січня. Серед іншого, НАТО тепер відповідальне за захист логістичних шляхів Польщі, якими здійснюється постачання допомоги Україні.

Цей крок – частина зусиль, які розроблялись протягом кількох місяців, аби перекласти більше відповідальності щодо допомоги Україні з США на країни Європи на тлі занепокоєнь, що адміністрація Трампа припинить підтримку.

Після того, як Дональд Трамп виграв вибори президента, чинна влада США працювала над тим, аби передати НАТО керування допомогою Україні, зокрема для того, щоб “захистити” її від можливих змін у політиці Трампа.

“Ця робота триває, щоденно НАТО бере на себе все більше відповідальності”, – сказав О’Доннелл.

З грудня НАТО поступово брало на себе обов’язки, які раніше виконувала Група сприяння безпеці України (SAG-U). Ця американська структура займалася постачанням озброєння та обладнання в Україну.

Протиповітряна оборона Польщі є основною частиною захисту логістичних центрів, яка забезпечує постачання цього озброєння.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не поїде до Росії для участі у святкуванні Дня перемоги 9 травня.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що команди України та Сполучених Штатів Америки працюють над проєктом угоди. Про це президент розповів під час вечірнього звернення 21 лютого.

Очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) та радник Дональда Трампа, Ілон Маск, пояснив, чому змінив своє ставлення до України після початку російського вторгнення, звинувативши у цьому українську владу.

20 лютого німецька поліція затримала 18-річного громадянина Росії, якого підозрюють у підготовці “політично вмотивованого нападу” в Берліні.

США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.