НАТО взяло у США контроль над протиповітряною обороною Польщі
Джерело: CNN
НАТО, незадовго до інавгурації Дональда Трампа, взяло у США контроль над ППО Польщі. Це викликає питання про підхід нової адміністрації щодо альянсу та України.
За словами представника Верховного головнокомандувача об’єднаними збройними силами НАТО, полковника Мартіна О’Доннелла, альянс перейняв керування 9 січня. Серед іншого, НАТО тепер відповідальне за захист логістичних шляхів Польщі, якими здійснюється постачання допомоги Україні.
Цей крок – частина зусиль, які розроблялись протягом кількох місяців, аби перекласти більше відповідальності щодо допомоги Україні з США на країни Європи на тлі занепокоєнь, що адміністрація Трампа припинить підтримку.
Після того, як Дональд Трамп виграв вибори президента, чинна влада США працювала над тим, аби передати НАТО керування допомогою Україні, зокрема для того, щоб “захистити” її від можливих змін у політиці Трампа.
“Ця робота триває, щоденно НАТО бере на себе все більше відповідальності”, – сказав О’Доннелл.
З грудня НАТО поступово брало на себе обов’язки, які раніше виконувала Група сприяння безпеці України (SAG-U). Ця американська структура займалася постачанням озброєння та обладнання в Україну.
Протиповітряна оборона Польщі є основною частиною захисту логістичних центрів, яка забезпечує постачання цього озброєння.
- Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.
Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що через потенційну загрозу з боку Росії Польща повинна звернутися до Франції за ядерним захистом.
Російська пропаганда розпочала чергову інформаційну кампанію проти Молдови, в якій нібито утискають Російську православну церкву (РПЦ).
США представили союзникам пропозиції щодо укладення мирної угоди між Росією та Україною. За ними окуповані українські території можуть фактично залишитись під керівництвом Москви.
17 квітня відбулось засідання суду щодо скасування указу Володимира Зеленського щодо санкцій проти Петра Порошенка. Суд не ухвалив рішення по суті справи, однак, ті аргументи на користь санкцій, які представники держави озвучили у засіданні, мають значно більше значення для кожного з нас, незалежно від майнового статусу, політичних поглядів чи моральних переконань, ніж будь-яке рішення суду у цій справі.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 17 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 65 бойових зіткнень.