Науковці зі станції «Академік Вернадський» показали, як морський леопард полює на пінгвіна (Відео)
Джерело: Національний антарктичний науковий центр.
Вчені з української наукової станції “Академік Вернадський” оприлюднили відео, на якому видно, як морський леопард полює на пінгвіна.
Полювання відбувається поблизу берега в місці скупчення пернатих. Вочевидь, стрімка атака зненацька не була успішною, тож довелося наздоганяти жертву.
Науковці відзначили, що швидкість цих тварин у воді дуже різна: морські леопарди можуть розганятися до 35 км/год і більше, тоді як пінгвіни Аделі – до 15 км/год.
Однак пінгвіни Аделі – дуже маневрені та здатні швидко змінювати напрямок руху. Такий прийом зрештою виснажує героя відео і змушує його відмовитись від потенційної здобичі.
“Ось такі цікаві підказки з Антарктиди, як можна відбити атаку навіть набагато сильнішого ворога чи застосовувати різні підходи до “полювання”, – зазначили полярники.
Автор відео – біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко.
Довідково. Морські леопарди – одні з найвправніших хижаків у водах Антарктики. Їхня довжина в дорослому віці може сягати 3,5 метра, причому самиці зазвичай більші за самців.
Ці тварини належать до пагофільних видів, тобто значна частина їхнього життєвого циклу пов’язана з морським льодом. Вони багато часу проводять на плавучих крижинах, де відпочивають, народжують і вигодовують дитинчат.
У різні періоди морські леопарди тримаються певної акваторії поблизу доступного «запасу їжі», зокрема скупчень крилю, колоній пінгвінів і ластоногих (хоча самі ж є частиною цієї групи). Часто в раціоні цих хижаків переважає криль, але вони майстерно полюють і на пінгвінів та тюленів.
Залежно від об’єкта живлення, у леопардів є різні стратегії полювання.
Так, щоб поласувати тюленятами, вони можуть поводитися трьома способами:
- довго вичікують малюків під берегом, висунувши з води тільки ніздрі;
- вистрибують на дитинча, ховаючись у хвилях прибою і використовуючи їх як укриття;
- просто переслідують ластоногих у відкритій воді, не приховуючи ні себе, ні своїх намірів.
Відомі також різні стратегії полювання морських леопардів на пінгвінів: нерухомо очікують у воді поблизу місця, де пінгвіни сходять в океан та повертаються на берег, а потім стрімко атакують. Або ж просто переслідують пінгвіна, що трапився їм у відкритій воді.
- У небі над полярною станцією “Академік Вернадський” українські вчені зафіксували одразу два рідкісні явища: рожеві “НЛО” та перламутрові хмари.
- Вивчаючи зображення та дані марсохода Perseverance на Марсі, дослідники помітили докази існування органічних молекул у кратері Єзеро на планеті.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.
Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.
Завтра, 23 листопада, Україна долучиться до щорічної акції “Запали Свічку пам’яті”, присвяченої вшануванню жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.