Наукові аграрні інститути України отримали допомогу від Японії

Джерело: Мінагрополітики

Профільні аграрні інститути, підпорядковані Міністерству аграрної політики та продовольства України, отримали спеціалізоване обладнання, техніку та іншу допомогу від Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

Зокрема, ДУ “Інститут охорони ґрунтів України” та його філії в межах програми вже отримали 8 генераторів.

Український інститут експертизи сортів рослин очікує надання до кінця 2023 року витратних матеріалів до газового хроматографа.

Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого отримав посівний матеріал, генератори та іншу техніку.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький висловив подяку японським колегам за допомогу науковим установам та підтримку українських аграріїв.

“Важливо, що наші японські колеги підтримують саме наукову галузь, адже підтримка наукових установ – це важливий внесок у розвиток всього аграрного сектору”, – наголосив Тарас Висоцький.

Під час зустрічі сторони окремо обговорили проблему розмінування ґрунтів та важливість продовження допомоги з боку японських колег.

Участь у зустрічі також взяли представники аграрних інститутів.

Довідково. Міністерство аграрної політики та продовольства України та Міністерство сільського, лісового та рибного господарства Японії і JICA створили українсько-японську робочу групу для розробки стратегії відновлення українського сільського господарства. Серед її основних завдань – зокрема, запозичення досвіду Японії для відновлення аграрного сектору України; розгляд конкретних заходів підтримки та співпраці з використанням японських технологій та активів; обмін інформацією для сприяння участі приватних компаній Японії у відбудові України.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.