Наукові аграрні інститути України отримали допомогу від Японії
Джерело: Мінагрополітики
Профільні аграрні інститути, підпорядковані Міністерству аграрної політики та продовольства України, отримали спеціалізоване обладнання, техніку та іншу допомогу від Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).
Зокрема, ДУ “Інститут охорони ґрунтів України” та його філії в межах програми вже отримали 8 генераторів.
Український інститут експертизи сортів рослин очікує надання до кінця 2023 року витратних матеріалів до газового хроматографа.
Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого отримав посівний матеріал, генератори та іншу техніку.
Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький висловив подяку японським колегам за допомогу науковим установам та підтримку українських аграріїв.
“Важливо, що наші японські колеги підтримують саме наукову галузь, адже підтримка наукових установ – це важливий внесок у розвиток всього аграрного сектору”, – наголосив Тарас Висоцький.
Під час зустрічі сторони окремо обговорили проблему розмінування ґрунтів та важливість продовження допомоги з боку японських колег.
Участь у зустрічі також взяли представники аграрних інститутів.
Довідково. Міністерство аграрної політики та продовольства України та Міністерство сільського, лісового та рибного господарства Японії і JICA створили українсько-японську робочу групу для розробки стратегії відновлення українського сільського господарства. Серед її основних завдань – зокрема, запозичення досвіду Японії для відновлення аграрного сектору України; розгляд конкретних заходів підтримки та співпраці з використанням японських технологій та активів; обмін інформацією для сприяння участі приватних компаній Японії у відбудові України.
- Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда оголосив про намір Японії надати додаткову допомогу на відновлення та реконструкцію України в розмірі 4,5 мільярда доларів.
- Японія передала Україні шість дизель-генераторів потужністю 550 кВА для забезпечення електроенергією об’єктів критичної інфраструктури портів Великої Одеси.
- Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця повідомив, що 30 жовтня відбудеться засідання Ради Безпеки ООН у зв’язку з використанням Росією північнокорейських військ у війні проти України.
Європейська комісія вперше публічно розкритикувала телемарафон “Єдині новини” в Україні, зазначивши, що країна повинна працювати над відновленням плюралізму в медіа.
Метеорологи зафіксували новий антирекорд на горі Фудзі: вперше за 130 років до кінця жовтня на її вершині відсутній сніговий покрив. Зазвичай гора, яка є найвищою точкою Японії (3776 м), вкривається снігом на початку жовтня, що цього року не сталося.
Пластиковий прототип мисливця за головами Боби Фетта із “Зоряних війн” продали на аукціоні за рекордні $1,3 млн, що зробило фігурку найдорожчою іграшкою в історії.
Служба безпеки України викрила 12 осіб, які, використовуючи вайбер і телеграм, намагалися зірвати мобілізацію та публікували локації ЗСУ.