Японія передала Україні шість дизель-генераторів для портів Великої Одеси

Джерело: Адміністрація морських портів України

Японія передала Україні шість дизель-генераторів потужністю 550 кВА для забезпечення електроенергією об’єктів критичної інфраструктури портів Великої Одеси.

Відтак, у межах угоди між урядами України та Японії про технічне співробітництво та грантову допомогу, в межах проєкту екстреного відновлення та реконструкції, що реалізується через Японську агенцію міжнародного співробітництва (JICA), У Чорноморську філію ДП “АМПУ”  доставлено шість дизель-генераторів “Volvo” потужністю 550 кВА, на базі автомобілів “Iveco”.

5 грудня у Києві відбулася церемонія передачі мобільних транспортних засобів електропостачання. У церемонії взяли участь постійний представник офісу JICA в Україні Сугімото Сатоші та заступник голови АМПУ Сергій Ковшар.

Зображення: Адміністрація морських портів України

За словами голови АМПУ, дизель-генератори планується використовувати в разі довгострокового відключення від мереж електропостачання об’єктів критичної інфраструктури.

“За сумарною потужністю, передані генератори зможуть повністю забезпечити потреби в електроенергії адміністрацій філій портів Великої Одеси. А з огляду на мобільність обладнання, за необхідності, можуть бути направлені в будь-яку філію ДП “АМПУ”, – зазначив голова АМПУ Юрій Литвин.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

У Силах оборони півдня України повідомили, що вночі російський безпілотник перетнув кордон з Молдовою та пролетів “кількадесят кілометрів”, перш ніж знов увійшов у повітряний простір України.