Наукові аграрні інститути України отримали допомогу від Японії

Джерело: Мінагрополітики
Профільні аграрні інститути, підпорядковані Міністерству аграрної політики та продовольства України, отримали спеціалізоване обладнання, техніку та іншу допомогу від Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).
Зокрема, ДУ “Інститут охорони ґрунтів України” та його філії в межах програми вже отримали 8 генераторів.
Український інститут експертизи сортів рослин очікує надання до кінця 2023 року витратних матеріалів до газового хроматографа.
Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого отримав посівний матеріал, генератори та іншу техніку.
Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький висловив подяку японським колегам за допомогу науковим установам та підтримку українських аграріїв.
“Важливо, що наші японські колеги підтримують саме наукову галузь, адже підтримка наукових установ – це важливий внесок у розвиток всього аграрного сектору”, – наголосив Тарас Висоцький.
Під час зустрічі сторони окремо обговорили проблему розмінування ґрунтів та важливість продовження допомоги з боку японських колег.
Участь у зустрічі також взяли представники аграрних інститутів.
Довідково. Міністерство аграрної політики та продовольства України та Міністерство сільського, лісового та рибного господарства Японії і JICA створили українсько-японську робочу групу для розробки стратегії відновлення українського сільського господарства. Серед її основних завдань – зокрема, запозичення досвіду Японії для відновлення аграрного сектору України; розгляд конкретних заходів підтримки та співпраці з використанням японських технологій та активів; обмін інформацією для сприяння участі приватних компаній Японії у відбудові України.
- Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда оголосив про намір Японії надати додаткову допомогу на відновлення та реконструкцію України в розмірі 4,5 мільярда доларів.
- Японія передала Україні шість дизель-генераторів потужністю 550 кВА для забезпечення електроенергією об’єктів критичної інфраструктури портів Великої Одеси.
- Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.
Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.
У ніч на 9 липня (з вечора 8 липня) війська РФ здійснили одну з наймасованіших атак по Україні, випустивши загалом 741 засіб повітряного нападу, що стало новим антирекордом.
Уночі 9 липня російські окупаційні війська масовано атакували Волинську область, скерувавши десятки повітряних засобів атак на обласний центр.