Науседа: частина бойовиків «Вагнер» підійшла до кордону Литви, зайнявши позиції в районі Гродно
Джерело: LRT
3 серпня президент Литви Гітанас Науседа зустрівся з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким, аби обговорити безпекову ситуацію на кордоні та загрози, які створює у Білорусі ПВК “Вагнер”, ймовірність провокацій і готовність їм протидіяти. Глава країни поділився тривожною інформацією про те, що біля литовського кордону в Гродно дислокувалися російські найманці.
Частина бойовиків російської ПВК “Вагнер” підійшла до кордону Литви, посівши позицію в районі Гродно в Білорусі.
Ця ситуація дуже зручна для організації провокацій як на кордоні Польщі та Білорусі, так і на кордоні Литви та Білорусі, — пояснив глава литовської держави.
Він назвав присутність російських найманців у РБ “додатковим та дуже важливим фактором ризику безпеки”.
За словами Науседи, кількість російських найманців у Білорусі “вже перевищує або близько” до 4000 бойовиків і є побоювання, що вона може досягти 10 тисяч.
Своєю чергою, Моравецький також заявив, що ПВК “Вагнер” переміщуються ближче до східного флангу НАТО, щоб дестабілізувати військовий Альянс.
Раніше пані посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд наголосила, що Сполучені Штати розглядають групу”Вагнер” як загрозу.
Станом на 22 липня на території Білорусі перебувало близько 5000 найманців із російської ПВК “Вагнер”.
- Польський уряд може прийняти рішення про закриття свого кордону з Білоруссю.
- Бойовики ПВК “Вагнер” прибувають до РБ майже без важкої військової техніки, що може негативно вплинути на їхню боєздатність.
- Збройні сили України додатково укріплюють кордон із Білоруссю вибуховими та невибуховими загородженнями на тлі прибуття до РБ найманців.
- За даними Центру національного спротиву, у Білорусі відбулась сутичка між білоруськими прикордонниками та найманцями ПВК “Вагнер”.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.