Навальний зник з російської колонії, в якій відбував ув’язнення

Джерело: АР

Ув’язненого російського опозиціонера Олексія Навального вивезли з колонії, де він відбував покарання. Нині місце його перебування невідоме.

Прессекретарка Навального Кіра Ярмиш розповіла, що у Мелехівській колонії їй повідомили, що він там більше не зареєстрований.

“Тепер ми повинні шукати його в кожній колонії суворого режиму. А їх близько 30 по всій Росії. Тому ми не знаємо, в якій з них ми його знайдемо”, – прокоментувала Ярмиш.

За її словами, “етапування ув’язненого може тривати тижнями або навіть місяцями, і ніхто не знатиме, де він”.

Примітно, що на початку цього року інший опозиціонер, Андрій Пивоваров також зник безвісти під час етапування. Зокрема його етапування із СІЗО Краснодарського краю на півдні Росії до виправної колонії на північному заході Карелії зайняло близько місяця.

Як пояснили у виданні, з моменту закінчення етапування співробітники в’язниці зобов’язані повідомити родичів або адвокатів протягом 10 днів про нове місцезнаходження ув’язненого. Утім, за словами Ярмиш, навряд чи можна очікувати, що у справі Навального будуть виконані ці правила. Прессекретарка переконана, що російська влада намагатиметься зберігати місцеперебування Навального в таємниці якомога довше.

За словами Ярмиш, зникнення Навального пов’язане з нещодавніми оголошеннями про вибори. Зокрема, Володимир Путін підтвердив наміри балотуватися на переобрання у березні наступного року.

“Я припускаю, що це було зроблено навмисне, щоб ізолювати Олексія в цей період, щоб він не міг жодним чином впливати на всі ці речі (президентські вибори – ред.), тому що всі розуміють – і Путін, звичайно, розуміє, що Олексій – його головний суперник, навіть незважаючи на те, що його немає у виборчому бюлетені”, – наголосила Ярмиш.

Відповідаючи на запитання, де знаходиться Навальний, речник Кремля Дмитро Пєсков відповів, що “у нас немає ні бажання, ні можливості відстежувати ув’язнених”.

Відомо, що Навального не було на кількох останніх судових засіданнях, на яких раніше він був присутній через відеозв’язок. Керівництво колонії пояснило відсутність технічними несправностями.

“Мабуть, вони вирішили, що їм було б розумніше відправити його якомога далі, тому що він все ще занадто гучний і надто присутній у публічному просторі”, – резюмувала Ярмиш.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.