НАЗК внесло італійську групу компаній Camozzi до переліку міжнародних спонсорів війни
Джерело: НАЗК
Національне агентство з питань запобігання корупції внесло італійський концерн Camozzi, що продовжує вести бізнес у РФ та співпрацює з російським військово-промисловим комплексом, до переліку міжнародних спонсорів війни.
Зокрема, завод Camozzi Group продовжує працювати на території тимчасово окупованого Криму.
Camozzi Group – міжнародний італійський концерн з виробництва пневмоапаратури та пневмообладнання, пневмосистем і пневмоавтоматики.
Компанія є одним зі світових лідерів у цій галузі. Вона представлена у 78 країнах світу, зокрема і в Росії. Заводи Camozzi не зупинили свою діяльність після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Пневматичне обладнання є важливою складовою багатьох галузей промисловості, оскільки воно допомагає в автоматизації робочих процесів. Клієнтами Camozzi в РФ є саме заводи ВПК агресора, продукція яких активно використовується у війні проти України:
- ВАТ “Ижорские заводы”;
- ВАТ “Коломенський завод”;
- ВАТ “Силовые машины”;
- ВАТ “НПК “Уралвагонзавод”;
- холдинг “ПетрозаводскМаш”.
Крім того, італійська Camozzi Group з початку повномасштабної агресії РФ співпрацює з підсанкційним AT “Тихвинский вагоностроительный завод” та АТ “Челябинский цинковый завод”, який контролюється підсанкційними російськими олігархами Іскандаром Махмудовим та Андрієм Бокаревим.
За даними НАЗК, попри російську окупацію, досі працює “Механосборочный завод Камоцци Пневматика” в м. Сімферополь. Так, на вебсайті російської компанії “ВПК Конкордия” зазначено: “Компанія ВПК – офіційний дилер Camozzi. Наше представництво Camozzi Сімферополь – це місце, де ви можете купити обладнання Камоцці за найкращою ціною в Сімферополі!”.
Сама компанія Camozzi на своєму офіційному сайті ніде не зазначає про свою роботу в Криму.
В Росії Camozzi працює через ТОВ “Камоцци Пневматика”, має 32 відділення, 500 співробітників та 80 000 підприємств-клієнтів. Крім сплати податків до держбюджету країни-агресорки, компанія надає робочі місця росіянам, підтримуючи таким чином російську економіку та рівень зайнятості населення.
В Україні Camozzi Group теж представлена. Зокрема, в переліку засновників юридичної компанії Camozzi в Україні залишається громадянин Росії Олексій Кистиченко, який зараз очолює російське представництво Camozzi.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло три найбільші китайські нафтогазові компанії до переліку міжнародних спонсорів війни.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло 47 російських компаній, пов’язаних з видобуванням, обробкою і продажем алмазів, до списку кандидатів на санкції.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло одну з найбільших у світі компаній з виробництва та експорту діамантів Shree Ramkrishna Exports (SRK) до переліку міжнародних спонсорів війни.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло 14 російських імпортерів верстатів німецького виробника Spinner до списку кандидатів на міжнародні та українські санкції.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.