«Не варто виносити на публіку»: в ОП зреагували на статтю Залужного
Джерело: коментар заступника голови ОП Ігор Жовква етері телемарафону
В Офісі президента України зреагували на статтю Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного для видання The Economist наголосивши, що не варто виносити на публіку ситуацію на фронті.
“На місці військових я б, напевно, найменше, що робив би – це б коментував для преси, для відкритої публіки те, що відбувається на фронті, те, що може відбутися на фронті, якісь варіанти”, – зауважив Жовква.
Він додав, що подібні заяви “полегшують роботу агресору”.
“Я впевнений, що все дуже уважно прочитано, занотовано, зроблено висновки”, – сказав Жовква.
За його словами, якщо така стаття допоможе досягти Україні успіху – то це буде дуже глибокий стратегічний задум. Водночас, додав Жовква, для нього це дуже дивно.
Жовква також заявив, що після виходу згаданої статті до нього телефонував “один з керівників кабінетів лідерів”.
“І вони просто в паніці мене запитують: “А що доповідати моєму лідерові? Ми дійсно в глухому куті?” Ми цього ефекту намагаємось досягти цією статтею?”, – сказав представник ОП.
- Нещодавня стаття Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного для The Economist, у якій він заявив, що для завершення війни ЗСУ потребують ключових військових можливостей і технологій, розпалила “партійні пристрасті” у Конгресі США щодо надання допомоги Україні.
- Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наголосив, що загроза переходу до позиційної війни — це серйозний виклик для України. Генерал пояснив, що затягування вигідне противнику, оскільки надасть йому можливість відновлювати та нарощувати свій воєнний потенціал.
- П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко прокоментував публікації Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного у виданні The Economist і назвав їх “дорослою і компетентною розмовою” із союзниками.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.