«Немає грошей»: з законопроєкту прибрали норми про фінансове заохочення військових

Джерело: нардеп Ярослав Железняк

Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки “в останню мить” виключив норми про фінансове заохочення військовослужбовців.

“Вчора з законопроекту про мобілізацію викинули в останню мить норми про фінансове заохочення тих, хто вже на фронті. Їх було схвалено, але в останню мить прибрали”, – написав нардеп. 

Він додав, що єдиним аргументом такого рішення була нібито нестача коштів.

“Так ось, ці заходи в рік вартували не більше, ніж 20-40 млрд грн які наші “генії економічної думки” в особі Свириденко, Шурми й інших хотіли взяти з Бюджету на програму кешбеку. Абсолютно популістичну історію. Ще раз, щоб потім не дивувалися, чому Парламент вас розірве з такими ідеями”, – написав Железняк.

Він обурився, що “на військових ми ці гроші не змогли знайти, а щоб просто спустити в трубу, і хтось собі пару постів ще написав, маємо виділити 20-40 млрд грн?!!!”.

Також додамо, що 9 квітня Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони, ймовірно, ухвалив рішення про виключення положення щодо демобілізації та ротації військових із законопроєкту про мобілізацію.

  • Новий законопроєкт про мобілізацію, який мають винести на голосування в парламенті 31 березня, має на меті оновити законодавчу базу країни напередодні ймовірної хвилі призову цього року, під час якої можуть мобілізувати до 500 000 осіб. За оцінками, зараз на полі бою розгорнуто близько 330 000 військових.
  • Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні, зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.
  • Народний депутат Ярослав Железняк пояснив щодо врахування узгоджених Комітетом з нацбезпеки правок до законопроєкту про мобілізацію. Народний обранець пояснив, що не виключено повернення тексту до редакції першого читання, позаяк кожну правку необхідно ставити “на підтвердження” у залі парламенту.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.