Железняк роз’яснив процедуру голосування правок до законопроєкту про мобілізацію

Джерело: Ярослав Железняк/Telegram

Народний депутат Ярослав Железняк пояснив щодо врахування узгоджених Комітетом з нацбезпеки правок до законопроєкту про мобілізацію. Народний обранець пояснив, що не виключено повернення тексту до редакції першого читання, позаяк кожну правку необхідно ставити “на підтвердження” у залі парламенту.

Железняк пояснив, що Комітет лише рекомендує, тоді як приймати чи ні як весь законопроєкт, так і окрему правку вирішує виключно і тільки зала Верховної Ради. До другого читання має зʼявитися таблиця, в якій опублікують понад 4300 правок. Водночас правки розділені на дві групи:

  • враховані Комітетом (те що увійшло у рекомендації до другого читання). Депутат зауважив, що таких відносно небагато;
  • відхилені. Железняк додав, що насправді таких дуже багато.

Вже 10 квітня Рада почне розгляд проєкту закону у другому читанні.

Народні обранці розпочнуть з відхилених правок. Кожен автор правки зможе запропонувати залі проголосувати і в разі достатньої кількості голосів її врахують.

Я мало вірю, що буде позитивний тут результат, але такі правки ставити будуть. І враховуючи скільки колег вже публічно не задоволені рішенням Комітету, то ставити будуть багато. Тому, я думаю завтра день почнеться і завершиться тільки розглядом відхилених правок…завершиться пізно вечорі чи взагалі вночі. І потім Головуючий оголосить паузу у засіданні до ранку четверга, — припустив Железняк.

Тоді як зранку 11 квітня парламентарі можуть почати розгляд врахованих правок Комітетом з нацбезпеки.

Тут вже більше інтриги. Кожен депутат може поставити кожну таку правку “на підтвердження”. Тобто, щоб її зберегти треба в залі набрати 226+ голосів на кожну правку. Інакше вона стає відхиленою і текст повертається до редакції першого читання. Тому….все буде вирішуватися саме 11-го квітня. По кожній зміні яка врахована, — пояснив депутат.

Після розгляду та погодження правок законопроєкт винесуть на фінальне голосування за закон в цілому.

Зауважимо, 9 квітня Комітет національної безпеки та оборони підготував остаточний варіант мобілізаційного законопроєкту до другого читання.

Нардеп від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко поінформував про головні зміни до тексту проєкту закону, висловивши обурення деякими правками до документу.

30 січня Кабінет Міністрів України, як суб’єкт законодавчої ініціативи, зареєстрував у Верховній Раді України проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.

27 березня у Міністерстві оборони назвали шість головних нововведень, які передбачає запропонований проєкт закону про мобілізацію та військовий вишкіл.

8 квітня у Сухопутних військах закликали військовозобов’язаних знайти в собі мужність та стати до лав ЗСУ. Цей заклик обґрунтовується необхідністю в людях, адже навіть за наявності достатнього озброєння армія не може існувати без військових.

Стало відомо, що законопроєкт про мобілізацію можуть внести на розгляд вже на найближчому засіданні Верховної Ради. Інформацію передав голова Верховної ради Руслан Стефанчук.

  • Новий законопроєкт про мобілізацію, який мають винести на голосування в парламенті 31 березня, має на меті оновити законодавчу базу країни напередодні ймовірної хвилі призову цього року, під час якої можуть мобілізувати до 500 000 осіб. За оцінками, зараз на полі бою розгорнуто близько 330 000 військових.
  • Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні, зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.
  • Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, під час візиту до Києва 18 березня, закликав українських законодавців швидше ухвалити законопроєкт про мобілізацію.
  • 21 березня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №10313 про забезпечення прав військовослужбовців та поліціянтів на соціальний захист. Відтепер раніше визнані обмежено придатними до служби чоловіки повинні будуть протягом дев’яти місяців пройти повторний медичний огляд.
  • У Раді зареєстровано законопроєкт №11079 про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом під час особливого періоду.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.