Непал призупинив видачу дозволів на роботу в Росії та України через загибель їхніх солдатів

Джерело: Reuters

В п’ятницю, 5 січня, Непал припинив видачу дозволів своїм громадянам на роботу в Росії та Україні до подальшого повідомлення після того, як щонайменше 10 непальських солдатів були вбиті під час служби в російській армії.

Раніше Непал заявив, що попросив Росію не вербувати своїх громадян до армії РФ та негайно відправити тіла загиблих назад до Непалу після того, як виявилося, що шість солдатів, які служили в російській армії, були вбиті.

Уряд Непалу заявив, що приблизно 200 непальців працюють у російській армії, а міністр закордонних справ Н. П. Сауд повідомив, що близько 100 непальців вважаються зниклими безвісти.

“Це заради безпеки наших громадян”, – прокоментував рішення про припинення видачі дозволів директор департаменту іноземної зайнятості Кабірай Упреті.

Непальські трудові мігранти повинні отримати дозвіл на роботу від уряду, щоб влаштуватися на цивільну роботу за кордоном, що дає їм право на державну підтримку в разі надзвичайних ситуацій або компенсацію їхнім сім’ям у разі смерті.

Також минулого місяця поліція Непалу затримала 10 осіб за звинуваченнями в тому, що вони відправляли безробітних молодих людей для незаконного призову в російську армію після того, як стягували з них величезні суми грошей за туристичні візи.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.