Непал закликав Росію не вербувати своїх громадян до армії РФ після шістьох вбитих непальців
Джерело: Reuters
Непал заявив, що попросив Росію не вербувати своїх громадян до армії РФ та негайно відправити тіла загиблих назад до Непалу після того, як виявилося, що шість солдатів, які служили в російській армії, були вбиті.
“Уряд Непалу звернувся до російського уряду з проханням негайно повернути їхні тіла та виплатити компенсацію їхнім сім’ям”, – повідомили в міністерстві закордонних справ Непалу.
Також додають, що тривають дипломатичні зусилля для звільнення одного громадянина Непалу, який служив у російській армії та зараз знаходиться в полоні в Україні.
Непал також закликав своїх громадян не вступати в армію жодної з охоплених війною країн.
Англійська газета The Kathmandu Post цитує посла Непалу в Москві Мілана Раджа Туладхара, який заявив, що 150-200 непальців працюють найманцями в російській армії.
- Росія намагається через оголошення в інтернеті набирати на війну проти України громадян Казахстану.
- За даними Федерального міністерства внутрішніх справ ФРН, декілька десятків німецьких екстремістів направилися воювати в Україну, більшість – на боці Росії.
- У російських телешоу часто транслюють дружин і матерів призовників, де учасники мають згадати про “героїзм” своїх чоловіків і синів та розповісти “сльозливі історії”, які стануть супроводом планів Кремля заохотити більше молодих людей воювати проти України.
5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.