«Непохитно підтримуємо Ізраїль»: заява МЗС України щодо ситуації на Близькому Сході

Джерело: МЗС України

У МЗС України оприлюднили заяву, в якій підтвердили рішуче засудження терористичних ракетних обстрілів та нападів озброєних угруповань ХАМАСу проти населення Ізраїлю, внаслідок яких вже загинуло та поранено кілька тисяч людей, серед яких – громадяни України.

У заяві зазначається, що МЗС України вважає категорично неприйнятними навмисно спрямовані з боку ХАМАСу проти цивільного населення акти насилля, зокрема численні жорстокі вбивства та взяття заручників.

“Винні у скоєнні цих злочинів мають бути притягнені до найсуворішої відповідальності. Ми непохитно підтримуємо Ізраїль у його праві на захист та зусиллях задля протидії терористичним актам”, – зазначили у дипломатичному відомстві України.

Відтак додали, що критично важливо, аби триваюче протистояння надалі не призводило до зростання кількості жертв серед мирного населення з обох сторін конфлікту – як в Ізраїлі, так і в Палестині.

“Вважаємо, що Близькосхідний мирний процес залишається основою будь-яких зусиль, спрямованих на відновлення регіональної стабільності та безпеки. Україна послідовно підтримує реалізацію принципу двох держав, Ізраїлю та Палестини, які житимуть поруч у мирі й безпеці, та виступає за урегулювання палестинсько-ізраїльського конфлікту за допомогою політико-дипломатичних засобів”, – наголосили у МЗС України.

А також підкреслили, що справедливий, всеосяжний та стійкий мир на Близькому Сході може бути реалізований у межах беззастережного виконання сторонами відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН та інших міжнародних домовленостей.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Завтра, 26 травня, протягом доби у всіх регіонах України графіки відключень світла для промислових та побутових споживачів не плануються.

Дві групи вчених виявили теоретично придатну для життя планету, меншу за Землю, але більшу за Венеру, яка обертається навколо маленької зірки приблизно за 40 світлових років від нас.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.