Нещодавно віднайдена гілка Нілу може допомогти розгадати загадку зведення пірамід
Джерело: CNN
Піраміди в Єгипті переважно зосереджені вздовж вузької смуги у пустелі, однак, досі не було надано переконливого пояснення, чому побудові зведені саме в цьому місці. Наразі вчені наблизилися до пояснення, віднайшовши не існуючий нині рукав річки Ніл.
Незвичне і нелогічне розташування тривалий час дивувало археологів, деякі з яких знайшли докази того, що річка Ніл колись протікала поблизу цих пірамід, сприяючи будівництву пам’яток, яке почалося 4700 років тому.
Водночас у новому дослідженні, опублікованому 17 травня у журналі Communications Earth & Environment, вчені за допомогою супутникових зображень та аналізу осадових відкладень, нанесли на карту висохлу притоку Нілу довжиною 64 кілометри, що давно похована під сільськогосподарськими угіддями та пустелею.

Джерело: Communications Earth & Environment
Це перше дослідження, яке містить першу карту давно втраченого рукава річки Ніл, – зазначив провідний автор дослідження, професор Еман Гонейм.
Ніл всю історію був основною транспортною артерією Єгипту, тому цілком логічним є розташування такого масштабного зведення на березі, де розвантажували кораблі.
Дослідження показало, що під час будівництва пірамід географія та річковий ландшафт Нілу значно відрізнялися від сучасних, додав географ Французького національного центру наукових досліджень Нік Маррінер. Він не брав участі в дослідженні, проте, проводив дослідження історії річки Гізи.
Вчені вважають, що посуха близько 4200 років тому, призвела до обміління рукава. Згодом сильний вітер, ймовірно, поступово засипав його, зробивши непомітним для оптичних супутникових знімків. Проте, тепер знання про існування цього рукава дасть розуміння де ще можуть розташовуватися поселення тієї доби. Так вчені планують врятувати їх від урбанізації.
Зазначається, що дослідження завершує важливу частину ландшафтної головоломки минулого. Зібравши необхідні фрагменти, вчені можуть отримати чіткіше уявлення про те, який вигляд мала заплава Нілу за часів зведення пірамід і як стародавні єгиптяни використовували своє середовище для транспортування будівельних матеріалів.
- Завдяки новим високотехнологічним скануванням Великої піраміди вдалося деталізувати відомості вчених про “загадкову порожнечу в її серці”, що дозволило фахівцям здогадатися про її функції.
- На будівельному майданчику нового аеропорту в Мексиці було виявлено яйце стародавнього фламінго віком від 8000 до 12 000 років.
- В Італії у печері Баттіфратта знайшли глиняну жіночу фігурку, вік якої оцінили у понад 7 тисяч років. Дслідники з Римського університету ла Сап’єнца припустили, що її використовували для ритуалів.
- Археологи виявили в Іспанії мозаїку із зображенням горгони Медузи. Знахідку виявлено в руїнах розкішного будинку римських часів на місці археологічних розкопок Уерта-де-Отеро.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.