Нетаньягу у Конгресі: Сектором Гази мають правити палестинці, які не хочуть знищити Ізраїль

Джерело: BBC

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Якщо цього не станеться, “Ізраїль боротиметься, поки остаточно не знищить військовий потенціал ХАМАС, не покладе край його правлінню в Газі і не поверне додому всіх заручників до єдиного”.

Тільки це означатиме для нас повну перемогу, і на менше ми ніколи не згодимось, — додав Нетаньягу.

За його словами, у результаті правити Газою має адміністрація, “що складається з палестинців, які не прагнуть знищити Ізраїль”.

Нетаньягу вважає, що в найближчому майбутньому ізраїльські війська повинні зберегти контроль над Сектором Гази, щоб регіон більше не становив загрози Ізраїлю.

Як історичні приклади таких рішень він навів фактичну багаторічну окупацію Японії та Німеччини військами союзників після Другої світової війни.

Раніше Нетаньягу заявив, що прикордонна зона між Сектором Гази та Єгиптом має бути під контролем Ізраїлю.

Додамо, 23 липня глава МЗС Китаю Ван Ї взяв участь у церемонії закриття внутрішнього діалогу про примирення між палестинськими фракціями, котрі конкурують за владу. Повідомляється, що 14 палестинських фракцій спільно підписали “Пекінську декларацію про припинення розколу і зміцнення палестинської національної єдності”.

Зауважимо, 22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

22 травня Іспанія та Ірландія офіційно визнали незалежну палестинську державу, слідуючи прикладу Норвегії. У відповідь Ізраїль вже відкликав своїх послів з Ірландії та Норвегії.

  • Україна визнає державність не тільки Ізраїлю, а й Палестини, заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу на форумі Діалог Шангрі-Ла в Сінгапурі.
  • Парламент Словенії схвалив рішення про визнання Палестинської держави.
  • Україна відправила першу з трьох партій харчової допомоги до Палестини. Ця підтримка, надіслана у співпраці з Всесвітньою продовольчою програмою (WFP), забезпечить понад 100 тисяч сімей, що опинилися в епіцентрі конфлікту між Ізраїлем та ХАМАС.

Пропозиція Келлога щодо розміщення миротворчих сил в Україні після закінчення війни викликала негативну реакцію Кремля.

13 квітня відзначають Міжнародний день подяки рослинам та Міжнародний день поінформованості про функціональні неврологічні розлади. Християни сьогодні згадують священномученика Артемона.

За даними синоптиків, у неділю, 13 квітня, в Україні збережеться суха та тепла погода.

Адміністрація Дональда Трампа активно працює над планом масових депортацій, прагнучи досягти цілі у мільйон депортованих іммігрантів протягом першого року президентства. Однак, співробітники імміграційної служби та аналітики все більш скептично ставляться до того, що адміністрація Трампа може депортувати таку кількість іммігрантів за один рік.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга наголосив, що питання про членство України в НАТО не повинно зніматися з порядку денного військово-політичного блоку, оскільки це важливо для забезпечення трансатлантичної безпеки. Він також додав, що Україна готова зробити свій внесок у разі вступу до Альянсу.