Ніхто з партнерів України не обговорює територіальних поступок в обмін на вступ до НАТО – Порошенко в інтерв’ю CNN
Джерело: Петро Порошенко в інтерв’ю CNN Португалія.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко зазначив, що принцип у міжнародних перемовинах “нічого про Україну – без України” – непорушний. Ніхто з партнерів України не обговорює питання обміну суверенітету і територіальної цілісності України на членство в НАТО.
Порошенко назвав помилкою заяву стосовно можливості певних територіальних поступок з боку України в обмін на майбутнє членство в Альянсі.
Ніхто не обговорює питання суверенітету і територіальної цілісності України. Під час свого президентства я встановив дуже важливий принцип: нічого про Україну – без України.
Політик нагадав, що з відповідною заявою також виступив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Але ми маємо в цьому істотний позитивний момент. Я вважаю важливим, що навіть у найвищому кабінеті міністрів НАТО ведуться розмови про однозначну можливість вступу нашої країни до НАТО найближчим часом, – зазначив п’ятий президент.
Він також додав, що не бачить причин, чому Україна може не отримати офіційного запрошення до НАТО на наступному саміті у Вашингтоні. Зауваживши, що українці докладають всіх зусиль для цього.
Нагадаємо, 17 серпня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна сама вирішує, коли будуть сприятливі умови для початку будь-яких переговорів із Росією.
Довідка. Раптове дипломатичне непорозуміння між Україною та НАТО через коментарі керівника апарату Генерального секретаря Єнса Столтенберга привернуло увагу громадськості. Стіан Єнссен припустив, що країні доведеться віддати частину своєї території в обмін на вступ до Альянсу.
Вже 16 серпня Єнссен перепросив за суперечку в інтерв’ю норвезькій газеті VG, котра опублікувала його оригінальний коментар.
Він зауважив, що його коментар “був частиною більшої дискусії щодо можливих майбутніх сценаріїв в Україні, і я не повинен був говорити це так”.
- 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
- Президент Латвії Едгар Рінкевичс заявив, що його країна продовжить боротися за членство України в НАТО.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.