Німцю, який постачав техніку на військові заводи РФ, загрожує до 10 років ув’язнення
Джерело: ABW
У Люблінському воєводстві співробітники Агентства внутрішньої безпеки Польщі (ABW) затримали громадянина Німеччини за незаконну торгівлю обладнанням, яке використовувалося на військових заводах у Росії.
За даними слідства, бізнесмен через свою компанію відправляв до Росії товари подвійного призначення, які мають стратегічне значення. Це порушує польське законодавство, що регулює експорт техніки та послуг, важливих для національної безпеки та міжнародного миру.
Затримання відбулося 20 листопада. Підозрюваний визнав свою провину. Йому висунули звинувачення у посередництві та експорті заборонених товарів до РФ.
Чоловікові загрожує до 10 років позбавлення волі та штраф у розмірі до 200 тисяч злотих. У польських правоохоронних органах зазначають, що обладнання, яке він постачав, використовувалося в технологічній промисловості для виробництва військового озброєння.
- Служба безпеки спільно з Нацполіцією затримали п’ятьох російських агентів, які нещодавно підірвали вибуховий пристрій поряд з райуправлінням поліції у Житомирі.
- 20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.