Німеччина анонсувала пакет військової допомоги Україні на €500 млн
Джерело: tagesschau
19 березня під час зустрічі Контактної групи з військової допомоги Києву у форматі “Рамштайн” глава Міноборони Борис Пісторіус пообіцяв нову військову допомогу Україні на 500 мільйонів євро.
Це німецький пакет, – зазначив Пісторіус представникам ЗМІ.
Крім того, Німеччина підтримуватиме захист України від російсько-агресорської війни в короткостроковій перспективі подальшими постачаннями боєприпасів. Заплановано 10 тис. артилерійських снарядів зі складів Бундесверу. Новий пакет допомоги також міститиме 100 одиниць бронетехніки для піхоти та 100 одиниць транспортної техніки.
Пісторіус не оминув питання можливого відправлення німецьких військовослужбовців в Україну. Як акцентував глава Міноборони ФРН, йому нема чого додати до позиції канцлера Олафа Шольца, який раніше заявив, що такий крок поки що виключено.
Зустрічі Контактної групи з військової допомоги Україні відбуваються на авіабазі ВПС США Рамштайн у німецькій федеральній землі Рейнланд-Пфальц із квітня 2022 року. За оцінкою німецького Інституту світової економіки (IfW) у Кілі, Сполучені Штати до середини січня виділили на військову, гуманітарну та іншу допомогу Україні 67,7 мільярда євро, Німеччина – 22,05 млрд, Велика Британія – 15,66 млрд. Для держав Євросоюзу цей показник становить 144,1 млрд євро.
19 березня, на базі Повітряних сил США “Рамштайн” у німецькому місті Рамштайн-Мізенбах розпочалася 20-та зустріч Контактної групи з питань оборони України. Українську делегацію очолює міністр оборони України Рустем Умєров.
Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.
- Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.
- 23 січня відбулося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ.
- На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
- Глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 138 боєзіткнень.
У вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив, що програму “Контракт 18-24” необхідно розширити. Зокрема розглядається питання стосовно доєднання нацгвардійців та прикордонників.
Переговори між делегаціями США та Росії, що відбулися 24 березня у Саудівської Аравії, тривали понад десять годин, однак, завершилися без підписання жодних угод.
Ввечері 24 березня президент Володимир Зеленський поінформував, що внаслідок ракетного обстрілу Сум відомо про майже 90 постраждалих осіб. Наразі усі відповідні служби продовжують працювати на місцях.
Адміністрація Дональда Трампа готується запровадити нові тарифні обмеження щодо імпорту з 15 країн, зокрема Росії. Очікується, що ці заходи набудуть чинності 2 квітня, коли в США буде оголошено так званий “День звільнення” від економічної залежності.