Німеччина готує посилення пакету оборонної підтримки Україні – Зеленський
Джерело: Володимир Зеленський/Facebook
11 вересня під час вечірнього відеозвернення президент Володимир Зеленський анонсував посилення оборонної підтримки від Німеччини. Запевнив, що обговорив постачання ППО, артилерії та техніки з канцлером ФРН Олафом Шольцем та главою МЗС Анналеною Бербок.
Зеленський акцентував важливість того, що партнери чують потреби українського війська та переконаний у позитивному результаті рішення німецького уряду після перемовин з Шольцем та Бербок.
Є сьогодні хороша новина: готуємо посилення пакету оборонної підтримки від Німеччини. ППО, артилерія, техніка. Те, про що домовлялися з канцлером Шольцом. Те, про що сьогодні говорили з міністеркою закордонних справ Німеччини Бербок — вона була з візитом в Україні, зустрівся сьогодні в Києві. Дуже важливо, що партнери чують потреби нашої держави, наших воїнів, захисту нашої енергетики. Я впевнений — буде результат, — наголосив глава держави.
Також президент запевнив у просуванні стосовно питання озброєння й з іншими нашими партнерами, зокрема щодо ППО. І наголосив, що додаткові системи в Україні будуть.
Окрім цього, Зеленський повідомив, що провів кілька важливих нарад, передусім нараду з міністром оборони Рустемом Умєровим, першим заступником міністра Олександром Павлюком та віцепрем’єром Михайлом Федоровим відносно забезпечення наших воїнів та прозорості цього забезпечення.
Глава Української держави наголосив, що конкретні потреби наших бойових бригад мають забезпечуватися максимально швидко, і для цього увесь облік повинен бути цифровізований.
Взагалі паперової роботи у військах має стати значно менше, і точно не має бути різниці між тим, що подається у звітах тут, у центрі, і тим, чого реально потребують хлопці на „нулі“. Міністерство оборони зараз перезапускає систему обліку, міністерство цифровізації допомагає, — зазначив Зеленський.
Президент також провів нараду з представниками правоохоронного сектору та анонсував “нові кроки держави”.
Читайте також: Німеччина підтримала армію України на суму приблизно 5,4 мільярда євро за 2023 рік
- 11 вересня під час візиту до Києва міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок повідомила, що ФРН обіцяє надати Україні додаткові майже 21 млн доларів гуманітарної допомоги для підготовки до зими.
- 6 вересня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що країна планує значно збільшити закупівлю боєприпасів у 2024 році, оскільки західні країни намагаються поповнити запаси, вичерпані через допомогу Україні.
- У Німеччині посилюється тиск на федеральний уряд щодо постачання німецьких крилатих ракет Україні. Зауважується, що рішення стосовно Taurus можуть прийняти незабаром.
- Уряд Німеччини доручив збройному концерну Rheinmetall надати Україні ще 40 бойових машин піхоти Marder. Постачання мають розпочати цього року.
Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.
5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.
4 травня Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по пункту управління ворожими підрозділами БпЛА у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області.
5 травня у Білопіллі та Ворожбі, що на Сумщині, оголосили термінову евакуацію населення.
Фахівці системи Міноборони вперше взяли участь у розробці нового проєкту Науково-технічної стратегії НАТО завдяки привілейованому членству України в Організації НАТО з науки та технологій (STO).