Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги

Джерело: пресслужба федерального уряду Німеччини

В середу, 31 січня, Німеччина передала Україні нову партію військової допомоги, який включає артилерійські боєприпаси, бронетранспортери та інше.

Поставка військової допомоги включає:

  • 24 бронетранспортери;
  • ракети для системи ППО IRIS-T (нерозголошена кількість);
  • кілька тисяч 155-мм артилерійських снарядів;
  • 4 автомобілі багатоцільового призначення на гусеничному ходу Bandvagn 206 (BV206);
  • мостоукладальник BIBER із запчастинами;
  • 3 танки для розмінування WISENT 1;
  • 14 спецпристроїв на танки для розмінування;

Пакет допомоги також містить систему проти морських мін, систему відеоспостереження Satcom, 4 автомобілі для прикордонної служби, 450 ланцюгів протиковзання (на автомобілі) та 194 тисячі індивідуальних пайків харчування.

  • В середу, 17 січня, Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги, що включає вісім бронетранспортерів, 25 безпілотних літальних апаратів та боєприпаси для танків Leopard 1.
  • Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
  • 13 грудня 2023 року до України прибула друга батарея ЗРК Patriot із Німеччини, про передачу якої у жовтні запевнив канцлер ФРН Олаф Шольц.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.