Німеччина передала Україні додатковий пакет військової допомоги
Джерело: список військової підтримки України на сайті уряду ФРН
2 жовтня Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив термінали супутникового зв’язку SatCom та гусеничні всюдиходи BV 206.
У пресслужбі зауважили, що Німеччина підтримує українську армію в тісній координації зі своїми партнерами та союзниками.
Оновлений список допомоги містить:
- радіостанції для танків Leopard;
- 14 гусеничних всюдиходів BV 206;
- 1 мостоукладач Biber;
- 2 БРЕМ Wisent 1MC;
- 99 терміналів SatCom;
- 20 000 захисних окулярів;
- 239 криптофонів;
- 7 танкових тягачів HX81;
- 12 причепів до них;
- 21 машина прикордонної охорони;
- 1 202 інфузійних помп;
- 32 823 боєприпасів калібру 40 мм для гранатометів;
- комплект запчастин до БпЛА Vector
Список містить огляд летальної та нелетальної військової підтримки України Німеччиною. Він передбачає постачання надійде від Бундесверу, а також – від німецької промисловості, що фінансуються з фондів Федерального уряду Німеччини для розвитку потенціалу безпеки.
Нагадаємо, 19 вересня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус анонсував новий пакет допомоги для України на суму 400 мільйонів євро.
Фінансування ініціативи з розбудови потенціалу безпеки становить 2,2 мільярда євро на 2023 рік. Кошти мають бути спрямовані в першу чергу на підтримку України.
Зауважимо, бюджетний комітет Бундестагу схвалив запит міністерства оборони Німеччини та міністерства внутрішніх справ про виділення додаткових 12 мільярдів євро на військову допомогу Україні.
- 9 серпня Німеччина оновила список військової допомоги Україні, в якому, зокрема, дві нові установки Patriot.
- 25 танків Leopard 1A5 постачать Україні додатково до оголошених раніше споряджень військової техніки, повідомили у Міноборони ФРН.
- До польського сервісного центру, який нещодавно відкрився, вже прибули танки Leopard з України.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall у найближчі 12 тижнів планує відкрити в Україні завод з виробництва бронетехніки.
- 21 вересня Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив термінали супутникового зв’язку SatCom та вантажівки Zetros.
Президент Франції Емманюель Макрон не виключив можливості телефонної розмови з Владіміром Путіним. Про це він заявив перед відльотом з Буенос-Айреса, наголосивши, що таку розмову він проведе лише за відповідного контексту та умов.
Триває 999-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 722 тисячі осіб.
У ніч на 18 листопада столицю Росії, Москву, атакували безпілотники.
У Сумах оголошено Дні жалоби за загиблими від ворожого удару в неділю, 17 листопада.
За оцінками аналітиків, російські війська, ймовірно, зосередяться на захопленні прифронтових українських міст взимку 2024-2025 років та на міських боях, намагаючись звести нанівець переваги українських безпілотників і можливі обмеження російської бронетехніки.