Німеччина передасть Україні ППО Patriot, установку IRIS-T, снаряди, ракети і боєприпаси
Джерело: канцлер ФРН Олаф Шольц на відкритті Конференції з відновлення України в Берліні
Німеччина спорядить Україні ще одну, вже третю систему ППО Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети та боєприпаси.
За словами Шольца, це все буде відправлено до України найближчими тижнями та місяцями.
“Найзагальніша потреба української армії зараз — це боєприпаси, зброя, особливо системи ППО. Тому протягом найближчих тижнів та місяців ми поставимо в Україну третю систему ППО Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети та боєприпаси”, — сказав Олаф Шольц.
Шольц нагадав, що від початку повномасштабного російського вторгнення ФРН надала Україні 30 мільярдів євро військової допомоги та мільярди євро гуманітарної допомоги.
“Хочу звернутися до всіх присутніх і попросити вас — підтримайте нашу ініціативу щодо збільшення спроможність українського ППО всім, чим можете”, – закликав він.
Канцлер наголосив, що така допомога необхідна Україні, аби захищатись від потужних російських атак на міста та критичну інфраструктуру держави. У цьому контексті Шольц зауважив, що задля того, аби потім не вкладати кошти у відбудову України, треба зробити так, щоб ця відбудова не знадобилась зовсім.
За його словами, беручи до уваги поточні руйнування, на відбудову України знадобиться щонайменше 500 мільярдів доларів. Він зауважив, що безпекові гарантії, які з Україною підписала Німеччина і ще понад десять країн, зокрема є гарантіями для бізнесу.
У своїй промові Шольц також підтвердив підтримку членства України в Європейському Союзі.
- В уряді ФРН закликали створити спеціальний фонд для України поза тим, що передбачено федеральним бюджетом, для “надійнішої” підтримки Сил оборони.
11 травня рятувальники Прикарпаття надали допомогли туристу, котрий під час сходження на Говерлу не міг продовжити рух через різку зміну погодніх умов.
Переговори між американськими та китайськими офіційними особами в Женеві продовжилися 11 травня. Обидві сторони обговорювали шляхи деескалації торговельної війни, котра вже загрожує завдати значної шкоди світовій економіці.
Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.
Посадовці Європейського Союзу ведуть переговори з адміністрацією Дональда Трампа про остаточне узгодження домовленності щодо 30-денного зупинення вогню в Україні. У разі відмови з боку глави РФ Володимира Путіна, планується запровадження нових санкцій, повідомили поінформовані джерела.
Державний секретар США Марко Рубіо візьме участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ НАТО у Туреччині 14-16 травня, щоб обговорити припинення війни між Росією та Україною.