Німеччина профінансує українську далекобійність – Пісторіус пояснив, чому не дадуть Taurus
Джерело: DW
12 червня, перебуваючи з візитом у Києві, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус пообіцяв значні інвестиції у розбудову військово-промислового комплексу України, зокрема що стосується далекобійних засобів ураження.
Мовиться переважно про фінансування виробництва українських видів озброєнь, що є “найкращим” і “найшвидшим” способом посилити ЗСУ.
Німеччина готова перебрати або частково перебрати на себе фінансування виробництва далекобійних засобів ураження, і перші системи мають бути готові до застосування вже за кілька місяців, – запевнив Пісторіус.
Також Берлін виділятиме кошти для закупівля озброєння напряму в українських виробників таких озброєнь.
Глава оборонного відомства уточнив, що Німеччина вже збільшила протягом минулих місяців фінансування допомоги Україні до семи мільярдів євро, нині ж є плани збільшити інвестиції ще на 1,9 мільярда євро. Для цього очікують відповідну ухвалу Бундестагу. Частину з цих коштів скерують саме на фінансування виробництва українських далекобійних засобів ураження.
Разом з тим, міністр пояснив, що уряд ФРН наразі не планує поставок Україні крилатих ракет повітряного базування типу Taurus.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо того, чи розглядає уряд Німеччини можливу поставку Україні таких ракет Пісторіус відповів: “Оскільки ви запитали мене, чи розглядаємо це, моя відповідь – ні”.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, перебуваючи в опозиції, вимагав від тодішнього уряду негайно передати Україні Taurus. Проте, після його обрання, він спільно з однопартійцями змінили риторику щодо можливості передачі цих ракет.
До цього, заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв поскаржився на голову Християнсько-демократичного союзу Фрідріха Мерца, звинувативши його у нацизмі після слів про готовність передати Києву далекобійні ракети Taurus.
Передбачається, що Німеччина цього року виділить близько дев’яти мільярдів євро на військову допомогу Україні.
Потрібно розуміти, що ця війна – це не оборонна війна лише України проти російської агресії. Ця оборонна боротьба – це боротьба за свободу, безпеку і мир у Європі загалом, тож це – наше спільне завдання: допомагати там, де можемо, – пояснив Пісторіус.
Своєю чергою, Володимир Зеленський уточнив, що мова про інвестиції, зокрема, у українські технології ракет та далекобійних дронів.
Глава держави також зауважив, що в Києві розраховують на локалізацію виробництва на території України німецьких ЗРК типу Iris-T. Тоді як українські компанії долучаться до реалізації проєктів щодо засобів ППО в Німеччині.
Колишня міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок схвально сприйняла пропозицію свого британського колеги колишнього глави МЗС Девіда Кемерона надати Україні нові крилаті ракети шляхом обміну.
Читайте також: Навіть гіпотетична можливість ударів ракетами змусила РФ перемістити бойову авіацію – ЗМІ
Довідка. Taurus – керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовують українськими військовими. Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.
- Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
- Відправлений у відставку міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що канцлер ФРН Олаф Шольц звільнив його через пропозицію передати ракети Taurus Україні.
- Депутати німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (“Вільні демократи”), Антон Гофрайтер (“Зелені”) та Андреас Шварц (СДПН) написали листа до канцлера Олафа Шольца та міністра оборони Бориса Пісторіуса, у якому, зокрема, вимагають передати Україні далекобійні ракети Taurus.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.