Німеччина та дев’ять інших країн обговорюють спільні закупівлі ППО
Джерело: Reuters
Німеччина та дев’ять інших країн зробили наступний крок у своїх зусиллях щодо спільного придбання систем протиповітряної оборони, таких як Patriot, IRIS-T та Arrow 3.
На полях зустрічі міністрів оборони у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі Бельгія, Чехія, Данія, Естонія, Угорщина, Литва та Нідерланди підписали угоду, яка створить правову основу, необхідну для закупівель.
Разом із Німеччиною, Словенією та Латвією, які підписалися раніше, вони складають групу з десяти країн, яка прагне очолити спільні закупівлі.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що очікує, що перші угоди будуть укладені протягом трьох-чотирьох місяців.
- 11 жовтня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що підтримка України з боку Альянсу стосуватиметься “протиповітряної оборони, артилерії та боєприпасів”.
- Міністерство оборони Литви оголосило про новий пакет військової підтримки Україні, що містить постачання двох пускових установок NASAMS, які країна придбала влітку.
- Президент України Володимир Зеленський повідомив, що результатом його візиту до Королівства Бельгія стали домовленості щодо посилення українських захисників і протиповітряної оборони країни, що особливо важливо напередодні зимового періоду.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.