Німеччина та дев’ять інших країн обговорюють спільні закупівлі ППО

Джерело: Reuters

Німеччина та дев’ять інших країн зробили наступний крок у своїх зусиллях щодо спільного придбання систем протиповітряної оборони, таких як Patriot, IRIS-T та Arrow 3.

На полях зустрічі міністрів оборони у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі Бельгія, Чехія, Данія, Естонія, Угорщина, Литва та Нідерланди підписали угоду, яка створить правову основу, необхідну для закупівель.

Разом із Німеччиною, Словенією та Латвією, які підписалися раніше, вони складають групу з десяти країн, яка прагне очолити спільні закупівлі.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що очікує, що перші угоди будуть укладені протягом трьох-чотирьох місяців.

15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей. 

Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.

Міністр культури Італійської Республіки Алессандро Джулі розкритикував рішення регіональної влади провести концерт за участю Валерія Гергієва, диригента й соратника очільника Кремля Володимира Путіна.

Данія та Нідерланди оголосили про намір приєднатися до плану президента США Дональда Трампа, котрий передбачає закупівлю європейськими країнами американської зброї для передачі Україні.