Німеччина та Велика Британія остаточно позбулися енергетичної залежності від РФ

Джерело: Bloomberg

За словами німецьких та британських посадовців, навіть якби Росія зараз закінчила війну проти України, і в Москві відбулася різка зміна режиму, торговельні відносини між Європою та її колишнім головним постачальником енергоносіїв не відновилися б.

Ці відносини закінчилися, — зазначив посол Німеччини у Великій Британії Мігель Бергер.

Своєю чергою, міністр енергетики Великобританії Грем Стюарт підтвердив слова Бергера, додавши, що “повернення не буде”.

Після повномасштабного вторгнення в Україну Європа скоротила свою залежність від російських енергоносіїв. Торік регіон запровадив заборону на імпорт вугілля та нафти з РФ. Постачання природного газу також значно скоротилося: газопровід Nord Stream спочатку був зупинений Росією, а потім пошкоджений підводними вибухами. Нині Росія забезпечує менш як 10% енергопостачання регіону порівняно з більш ніж третиною до повномасштабної війни.

Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg

Звісно, найсильніше постраждала Німеччина, котра позбулася половину постачання газу. Тоді як для Великої Британії це не було таким болючим кроком, позаяк, згідно з парламентським звітом, у 2021 році на РФ припадало лише 4% всього газу і 9% нафти.

Одначе, донині деякі країни Європи імпортують зріджений газ з РФ, і навіть наростили об’єми. Серед них зокрема Іспанія, Франція та Бельгія. Водночас Велика Британія такі постачання заборонила, а Німеччина уникає їх без офіційного ембарго.

Як запевнив Бергер, ці постачання також будуть поступово припинені по всій Європі, оскільки континент продовжує свої зусилля щодо диверсифікації джерел газу.

Фестиваль DOCVILLE у м. Льовен скасував показ російського пропагандистського фільму “Russians at War” завдяки проактивним та швидким діям посольства України у Бельгії, наголосили у МЗС.

Правоохоронці завершили досудове розслідування щодо військовослужбовця однієї з частин, дислокованої на Сумщині. Підозрюваний привласнив прилади нічного бачення та бінокуляри загальною вартістю понад 4,5 млн гривень.

Оператори 413-го батальйону “Рейд” Сил безпілотних систем виявили та завдали точний удар по важкій вогнеметній системі залпового вогню ТОС-1А “Сонцепьок”, котру російські війська намагалися сховати в посадці за 25 км від лінії фронту.

Командування російської армії розглядало можливість тактичного ядерного удару по Україні восени 2022 року після низки поразок на фронті, внаслідок яких російські війська були змушені залишити спершу Харківську область, після чого — тікати з Херсону.

Російський військовий Ніколай Карташев, котрий потрапив у полон під Кремінною і нині вже зізнався у воєнних злочинах у Бучі, відкрито заявив про своє бажання повернутися на фронт, щоб “мститися” українцям.