Німеччина та Велика Британія остаточно позбулися енергетичної залежності від РФ

Джерело: Bloomberg

За словами німецьких та британських посадовців, навіть якби Росія зараз закінчила війну проти України, і в Москві відбулася різка зміна режиму, торговельні відносини між Європою та її колишнім головним постачальником енергоносіїв не відновилися б.

Ці відносини закінчилися, — зазначив посол Німеччини у Великій Британії Мігель Бергер.

Своєю чергою, міністр енергетики Великобританії Грем Стюарт підтвердив слова Бергера, додавши, що “повернення не буде”.

Після повномасштабного вторгнення в Україну Європа скоротила свою залежність від російських енергоносіїв. Торік регіон запровадив заборону на імпорт вугілля та нафти з РФ. Постачання природного газу також значно скоротилося: газопровід Nord Stream спочатку був зупинений Росією, а потім пошкоджений підводними вибухами. Нині Росія забезпечує менш як 10% енергопостачання регіону порівняно з більш ніж третиною до повномасштабної війни.

Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg

Звісно, найсильніше постраждала Німеччина, котра позбулася половину постачання газу. Тоді як для Великої Британії це не було таким болючим кроком, позаяк, згідно з парламентським звітом, у 2021 році на РФ припадало лише 4% всього газу і 9% нафти.

Одначе, донині деякі країни Європи імпортують зріджений газ з РФ, і навіть наростили об’єми. Серед них зокрема Іспанія, Франція та Бельгія. Водночас Велика Британія такі постачання заборонила, а Німеччина уникає їх без офіційного ембарго.

Як запевнив Бергер, ці постачання також будуть поступово припинені по всій Європі, оскільки континент продовжує свої зусилля щодо диверсифікації джерел газу.

Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.

Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.

Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.

Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.