Німеччина заборонила своїм терміналам приймати вантажі з російським скрапленим газом

Джерело: Financial Times

Німеччина заборонила приймати російський скраплений природний газ (СПГ) на своїх державних імпортних терміналах після того, як стало відомо про заплановане постачання в Брунсбюттель.

Міністерство економіки країни доручило компанії Deutsche Energy Terminal “не приймати жодних постачань російського СПГ”, щоб підтримати національні інтереси та уникнути залежності від російських енергоресурсів.

Німеччина була найбільшим імпортером російського газу до війни, але після припинення постачань з Росії почала будувати нові морські СПГ-термінали для імпорту газу з інших країн. США і Великобританія теж заборонили постачання російського газу.

Однак близько 20% скрапленого газу до ЄС все ще надходить з Росії – здебільшого через Францію, Іспанію та Бельгію за довгостроковими контрактами.

Президент України Володимир Зеленський жорстко відреагував на вимоги міністра фінансів США Скотта Бессента під час зустрічі у Києві 12 лютого, яка стосувалась угоди про рідкісноземельні метали. Як повідомляє Financial Times, у ході переговорів між сторонами виникла напружена суперечка.

Національний банк України випустив пам’ятну монету “Тримаймо стрій!”, присвячену незламності українських військових та єднанню всіх українців у боротьбі за Перемогу. Її створили до третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

У третій рік повномасштабної війни проти України Росія отримала €242 мільярди ($253,8 мільярда) доходу від експорту викопного палива, йдеться у звіті незалежної дослідницької організації Centre for Research on Energy and Clean Air та кампанії B4Ukraine. Частина прибутків надходить навіть із західних країн — попри дію санкцій.

За прогнозом Українського гідрометеорологічного центру, 25 лютого на Київщині та в столиці встановиться невелика хмарність без опадів. Вітер буде слабким, змінних напрямків, 3-8 м/с. На дорогах місцями очікується ожеледиця, тож водіям і пішоходам варто бути обережними.

Від 3 березня в окупованому Маріуполі запроваджують графіки подачі води до будинків місцевих жителів. Це пов’язано з критичним обмілінням Старокримського водосховища, повідомляють місцеві ЗМІ.