Німеччина запропонувала Україні надати обладнання з закритих ТЕС

Джерело: телемарафон

Німеччина виступила з ініціативою надати Україні обладнання зі своїх закритих теплових електростанцій (ТЕС), щоб допомогти країні впоратися з енергетичною кризою, що загострилася після останніх російських ударів.

За словами енергетики України Германа Галущенко, ідея передачі обладнання вже була запропонована Литвою, проте Німеччина, маючи значно більшу кількість закритих ТЕС, може надати Україні більший обсяг необхідного обладнання.

“Це не тільки Литва. Щойно був Роберт Габек, віцеканцлер Німеччини, він запропонував можливість подивитися на німецькі закриті об’єкти, які можна використати”, – розказав Галущенко.

Він також додав, що наявне обладнання може потребувати ремонту, але Україна готова здійснити необхідні роботи, аби обладнання було готове до використання в зимовий період.

Герман Галущенко також прокоментував ситуацію в енергетичній галузі, зазначивши, що на деяких пошкоджених об’єктах ще триває розбір завалів.

“Зараз багато з’явилося експертів, які все знають (і кажуть, що, – ред.) завтра буде блекаут і тотальна катастрофа. Це все брехня, тотального блекауту в Україні не буде”, – сказав він. “Все залежить від обсягу ударів. На жаль, немає жодних сумнівів у тому, що вони триватимуть. Лівобережна частина України більш вразлива”.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.