Німеччина запропонувала Україні надати обладнання з закритих ТЕС

Джерело: телемарафон

Німеччина виступила з ініціативою надати Україні обладнання зі своїх закритих теплових електростанцій (ТЕС), щоб допомогти країні впоратися з енергетичною кризою, що загострилася після останніх російських ударів.

За словами енергетики України Германа Галущенко, ідея передачі обладнання вже була запропонована Литвою, проте Німеччина, маючи значно більшу кількість закритих ТЕС, може надати Україні більший обсяг необхідного обладнання.

“Це не тільки Литва. Щойно був Роберт Габек, віцеканцлер Німеччини, він запропонував можливість подивитися на німецькі закриті об’єкти, які можна використати”, – розказав Галущенко.

Він також додав, що наявне обладнання може потребувати ремонту, але Україна готова здійснити необхідні роботи, аби обладнання було готове до використання в зимовий період.

Герман Галущенко також прокоментував ситуацію в енергетичній галузі, зазначивши, що на деяких пошкоджених об’єктах ще триває розбір завалів.

“Зараз багато з’явилося експертів, які все знають (і кажуть, що, – ред.) завтра буде блекаут і тотальна катастрофа. Це все брехня, тотального блекауту в Україні не буде”, – сказав він. “Все залежить від обсягу ударів. На жаль, немає жодних сумнівів у тому, що вони триватимуть. Лівобережна частина України більш вразлива”.

Внаслідок російської атаки по Кривому Рогу зросла кількість постраждалих до 26 осіб. Двоє жінок перебувають у важкому стані. В однієї жінки різані рани голови, а в іншої – осколкове поранення живота.

За словами аналітиків Defence Express, проаналізувавши інформацію у The Military Balance 2024, довіднику Bulletin of the Atomic Scientists по ядерному арсеналу РФ та збірнику SIPRI Yearbook 2024, вони дійшли висновку, що станом на початок 2024-го у своєму арсеналі окупанти мали 521 міжконтинентальну балістичну ракету наземного та морського базування.

19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобного дрона загинув грузинський доброволець Леван Лохішвілі.

У Збройних силах України створили першу школу підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів (БпНК).

Агентка ФСБ, яка діяла під псевдонімом “007”, отримала 15 років тюрми за шпигунство в Україні.