Німеччина звинуватила Росію у «нестерпній» кібератаці у 2023 році
Джерело: The Guardian
Глава МЗС ФРН Анналена Бербок заявила, що Німеччина має докази причетності Росії не “нестерпної” кібератаки вебсайти Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) у 2023 році після того, як Берлін погодив постачання танків Україні.
“Сьогодні ми можемо однозначно сказати [що] ми можемо приписати цю кібератаку групі під назвою APT28, якою керує служба військової розвідки Росії”, — сказала Бербок на пресконференції під час візиту до Австралії.
Міністерка пояснила, що це була проплачена Кремлем кібератака на Німеччину.
“І це абсолютно нестерпно і неприйнятно, і матиме наслідки”, – додала вона.
APT28, відома також як Fancy Bear або Pawn Storm, звинувачують у десятках кібератак у країнах по всьому світу.
Британський національний центр кібербезпеки описав цей підрозділ як “висококваліфіковану діючу загрозу”, яка “використовувала інструменти, зокрема X-Tunnel, X-Agent і CompuTrace, для проникнення в цільові мережі”.
Більше подробиць кібератаки Бербок не повідомила. Минулого року відділ реагування на комп’ютерну безпеку ЄС CERT-EU звернув увагу на повідомлення німецьких ЗМІ про те, що керівник СДПН став мішенню кібератаки у січні 2023 року, “що призвело до можливого розкриття даних”. Тоді також повідомлялось, що є конкретні ознаки, що кібератака російського походження.
Тоді ж Берлін заявив, що російські хакери-активісти вивели з ладу кілька німецьких вебсайтів у відповідь на його рішення відправити танки в Україну, хоча це не мало відчутного ефекту.
Тоді проросійська хакерська група Killnet взяла на себе відповідальність за атаку, а речник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що “ми не знаємо що таке [Killnet]. Ми щиро дивуємося, чому будь-яка група хакерів пов’язана з Росією, а не з якоюсь іншою європейською країною”.
Європейські лідери офіційно вважають кібератаки частиною “гібридної” війни Росії проти України та ЄС. Дезінформація в соціальних мережах, а також вебсайти-двійники або фейкові новини, які виглядають майже точно як законні ЗМІ, є частиною зброї, яку розгорнув Кремль.
- Американська фірма з кібербезпеки Mandiant, дочірня компанія власника Google Alphabet, повідомила, що елітні хакери, пов’язані з російською розвідкою, минулого місяця атакували кілька німецьких політичних партій, щоб проникнути в їхні мережі та викрасти дані.
Ввечері 22 липня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов закликав українців “вирішувати внутрішні суперечності шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети”.
Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.
Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.
Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.