Німеччина звинуватила Росію у «нестерпній» кібератаці у 2023 році
Джерело: The Guardian
Глава МЗС ФРН Анналена Бербок заявила, що Німеччина має докази причетності Росії не “нестерпної” кібератаки вебсайти Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) у 2023 році після того, як Берлін погодив постачання танків Україні.
“Сьогодні ми можемо однозначно сказати [що] ми можемо приписати цю кібератаку групі під назвою APT28, якою керує служба військової розвідки Росії”, — сказала Бербок на пресконференції під час візиту до Австралії.
Міністерка пояснила, що це була проплачена Кремлем кібератака на Німеччину.
“І це абсолютно нестерпно і неприйнятно, і матиме наслідки”, – додала вона.
APT28, відома також як Fancy Bear або Pawn Storm, звинувачують у десятках кібератак у країнах по всьому світу.
Британський національний центр кібербезпеки описав цей підрозділ як “висококваліфіковану діючу загрозу”, яка “використовувала інструменти, зокрема X-Tunnel, X-Agent і CompuTrace, для проникнення в цільові мережі”.
Більше подробиць кібератаки Бербок не повідомила. Минулого року відділ реагування на комп’ютерну безпеку ЄС CERT-EU звернув увагу на повідомлення німецьких ЗМІ про те, що керівник СДПН став мішенню кібератаки у січні 2023 року, “що призвело до можливого розкриття даних”. Тоді також повідомлялось, що є конкретні ознаки, що кібератака російського походження.
Тоді ж Берлін заявив, що російські хакери-активісти вивели з ладу кілька німецьких вебсайтів у відповідь на його рішення відправити танки в Україну, хоча це не мало відчутного ефекту.
Тоді проросійська хакерська група Killnet взяла на себе відповідальність за атаку, а речник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що “ми не знаємо що таке [Killnet]. Ми щиро дивуємося, чому будь-яка група хакерів пов’язана з Росією, а не з якоюсь іншою європейською країною”.
Європейські лідери офіційно вважають кібератаки частиною “гібридної” війни Росії проти України та ЄС. Дезінформація в соціальних мережах, а також вебсайти-двійники або фейкові новини, які виглядають майже точно як законні ЗМІ, є частиною зброї, яку розгорнув Кремль.
- Американська фірма з кібербезпеки Mandiant, дочірня компанія власника Google Alphabet, повідомила, що елітні хакери, пов’язані з російською розвідкою, минулого місяця атакували кілька німецьких політичних партій, щоб проникнути в їхні мережі та викрасти дані.
Найімовірніший кандидат у канцлери ФРН, лідер ХДС Фрідріх Мерц наголосив, що прагне незалежності Європи від США у питаннях оборони.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.
Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.