Німецька компанія Knauf вийде з Росії: причиною став скандал у Маріуполі

Джерело: DW

Німецький виробник будівельних матеріалів Knauf оголосив про свій вихід з російського ринку, закінчуючи більш ніж тридцятирічну діяльність у цій країні. Компанія не вказала конкретні причини свого рішення, але зазначила, що воно пов’язане з “поточними подіями”.

В офіційній заяві Knauf заявила про передачу свого бізнесу місцевому менеджменту, що включає видобуток сировини, виробництво та продаж продукції. Такий крок дозволить зберегти більше ніж 4000 робочих місць. Процес передачі бізнесу підлягає схваленню від російського уряду.

Рішення компанії відбувається на тлі зростання критики з боку громадськості та бізнес-спільноти у зв’язку з її діяльністю в Росії, особливо в контексті продовження роботи на території окупованого українського міста Маріуполя.

Knauf, оборот якого у 2022 році досяг 15,4 мільярда євро, змінює свою міжнародну стратегію в умовах змінюваної геополітичної ситуації та задля збереження свого іміджу на світовій арені.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.