Німецькі винищувачі Eurofighter вперше перекинули до кордону РФ у Фінляндії

Джерело: Bild

З квітня 2023 року Фінляндія приєдналася до НАТО. Раніше у країні вже відбувалися авіаційні навчання, тоді винищувачі F-35 приземлилися на автодорозі за 200 км від кордону Росії. Тепер в аналогічних маневрах Baana-24 вперше взяли участь три німецькі винищувачі Eurofighter з 71 тактичної ескадрильї Люфтваффе.

Винищувачі приземлилися і злетіли з дороги біля села Хосіо за 180 км від кордону РФ.

З середи на дорозі біля Хосіо відпрацьовано кілька приземлень на короткій дистанції, потім літаки заправлялися там при працюючих двигунах. Після дозаправки вони знову злетіли і повернулися на авіабазу Рованіємі, – повідомив представник ВПС Німеччини.

Від авіабази до кордону РФ всього 147 км. Тому цілком можливо, що російські радари уважно стежили за навчаннями НАТО, пише експерт із аналізу відкритих даних Юліан Рьопке.

Зауважимо, два тижні тому винищувачі НАТО тричі злітали для супроводу російських літаків над територію країн Балтії. Відтак перехопили десять літаків РФ над Балтійським регіоном.

Уперше винищувачі Альянсу вилетіли на ідентифікацію російського літака Іл-20 ще 13 серпня. Наступного дня у полі зору винищувачів НАТО опинилися вісім російських літаків — два ТУ-22М3, два СУ-30, два СУ-35 і два СУ-27.

Тоді як 16 серпня вдруге ідентифікували літак Іл-20, який летів з Калінінградської області до материкової частини РФ. Він не виходив на радіозв’язок, не мав плану польотів та увімкненого ретранслятора.

Додамо, що 6 серпня Італія підняла винищувачі Eurofighter Typhoon для перехоплення невизначених літаків, які перебували у повітряному просторі Балтії, повідомило Міністерство оборони країни.

Зауважимо, у 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.

Раніше Франція підняла у повітря винищувачі Mirage для перехоплення російського літака Іл-20 біля узбережжя. У відомстві заявили, що зліт здійснили для перехоплення розвідувального літака РФ. Подія сталася поблизу узбережжя Естонії.

Влітку два нідерландських F-16 підняли на перехоплення двох російських бомбардувальників, що летіли в бік повітряного простору Нідерландів. Того ж дня Повітряні сили Великої Британії також підняли винищувачі Typhoon для перехоплення двох російських протичовнових бомбардувальників Ту-142 у міжнародному повітряному просторі на північ від Шотландії.

Окрім того, Повітряні сили Німеччини підняли у повітря винищувач Eurofighter з метою перехоплення російського військового літака Іл-20М у районі Фінляндії.

  • 17 січня голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер зазначив, що Альянс потребує “трансформації” й додав, що НАТО підтримуватиме Україну.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість –десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
  • У НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

Державний департамент США висловив стурбованість розширенням воєнної співпраці між Північною Кореєю та Росією, повідомив речник Держдепартаменту США Метью Міллер.

16 вересня Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що вітає переговори про використання Україною ракет великої дальності для ударів по території Росії, однак, зауважив, що будь-яке рішення з цього питання повинні приймати окремі союзники.

Обороняючи Україну на фронті загинув 59-річний офіцер Сил спеціальних операцій, старший лейтенант ЗСУ, партієць “Євросолідарності” Андрій Гринюк. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативні ситуацію на фронті станом на 22:00 16 вересня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойових зіткнення.

МЗС України звернулося до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста з закликом “приєднатися до заходів гуманітарного реагування” в районах Курської області, котрі перебувають під контролем ЗСУ.