Норвегія надасть Україні гуманітарну допомогу на $92 млн
Джерело: CNN
26 вересня норвезький уряд повідомив, що Норвегія надасть 1 мільярд крон (92 мільйони доларів США) на гуманітарну підтримку Україні, щоб допомогти українцям “пережити ще одну зиму війни”.
Гуманітарне фінансування має на меті “забезпечити, щоб найбільш уразливі верстви населення, діти, біженці та внутрішньо переміщені особи” отримували життєво важливу допомогу, таку як “притулок, їжа, вода, санітарія, освіта, охорона здоров’я та психосоціальна підтримка, а також захист від сексуального та гендерно зумовленого насильства”, – йдеться в пресрелізі уряду.
“Жорстока війна, яку веде Росія, завдає великих страждань українському цивільному населенню”, – заявила міністр закордонних справ Норвегії Аннікен Гуйтфельдт, додавши, що українцям “потрібна наша допомога, щоб пережити ще одну зиму війни”.
Допомога розподілятиметься через чинні програми для України, створені ООН та Червоним Хрестом.
- Міністерство закордонних справ Норвегії працює над новими правилами щодо обмеження використання російських автомобілів в країні.
- У межах військової допомоги Норвегія передасть Україні близько 50 гусеничних вантажівок NM199. Цю техніку призначено для пересування на місцевості, недоступній для колісної техніки.
- Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України за результатами Змішаної комісії підписало протокол із Міністерством транспорту Королівства Норвегії про “транспортний безвіз” – можливість виконувати вантажні перевезення без дозволів.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.