Норвегія планує щороку збільшувати кількість призовників на 50%

Джерело: Euractiv

Норвезький уряд оголосив 2 квітня, що збільшить кількість призовників внаслідок модернізації інфраструктури та створення нових посад у Силах оборони.

Уряд Норвегії анонсував збільшення кількості призовників приблизно з 9 000 до 13 500 осіб на рік, хоча й визнав, що для цього буде потрібен час.

Тепер, коли норвезькі збройні сили зростатимуть, уряд збільшить набір на 50% у найближчі роки. Їхнє число збільшиться на 4500», — заявив у вівторок міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.

У Норвегії діє часткова система призову. Особи, відібрані з-поміж громадян віком від 19 до 47 років, складають іспит на придатність і проходять базовий військовий вишкіл, за яким може слідувати служба в запасі із загальним терміном близько 19 місяців.

Попри те, що минулими роками ця цифра зросла, близько 9000 осіб щороку відбираються на першу військову службу, приблизно 15% від призваних. Але тепер уряд Норвегії хоче досягти мети у 25% призваних до 2036 року.

Нам потрібно краще піклуватися про людей, які у нас уже є, і нам потрібні нові, — зазначив міністр оборони Норвегії Арільд Грем.

За словами міністра фінансів Норвегії Трюгве Слагсвольда Ведума, з цією метою планується створити до 400 нових посад для ефективного управління очікуваним збільшенням кількості призовників.

Люди є найважливішим ресурсом Збройних сил Норвегії. У нас має бути достатньо людей із потрібним досвідом у потрібний час, – заявив Грем.

Аби сприяти швидкому збільшенню можливостей з навчання, Збройні сили Норвегії орендуватимуть цивільну інфраструктуру до відкриття військового табору Тернінгмоена, що заплановане на 2036 рік.

  • Литва та Естонія закликали НАТО розглянути усі варіанти у випадку можливого збройного протистояння з Росією, включаючи призов до армії та введення спеціального податку на оборону, а також різке збільшення військових витрат.
  • Данія оголосила про плани вперше поширити військовий призов на жінок і збільшити стандартний термін служби.
  • Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус прискорює відновлення обов’язкової військової служби в Німеччині. Згідно з інформацією видання, він доручив “до 1 квітня представити варіанти моделі німецької військової служби, яка робить масштабований, адаптований до загроз внесок у національну стійкість”.
  • Міністерство оборони Хорватії підтвердило, що найближчим часом виступить із пропозицією щодо обов’язкового базового військового вишколу, який проводитиметься після закінчення середньої школи. Навчання триватиме місяць, коли воно запрацює на практиці, поки що невідомо.
  • Зауважимо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі – проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

Унаслідок аварії літака авіакомпанії “Азербайджанських авіаліній” поблизу Актау у Казахстані загинув пілот Олександр Кальянінов. Він здобував освіту в льотній академії в Кропивницькому.

У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову, згідно з якою військовослужбовці офіцерського, сержантського та старшинського складу, які служать за контрактом, повинні володіти англійською мовою, якщо вони бажають претендувати на певні посади.

Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.

Україна отримала 485 мільйонів доларів від Світового банку та Сполучених Штатів у рамках проєкту PEACE in Ukraine.