Норвегія продовжить присутність своїх сил НАТО в Литві до 2024 року

Джерело: The Guardian

Норвегія є частиною Посиленої передової присутності НАТО в Литві з 2014 року, мовиться у заяві уряду. Внесок країни становить близько 150 осіб.

Норвезький підрозділ базується на базі литовського гарнізону в місті Рукла, за 90 км від Вільнюса.

На території Литви Альянс розгорнув близько 1 600 військовослужбовців.

Своєю чергою, 10 липня Канада пообіцяла розмістити у Латвії додатково до 1200 військовослужбовців у межах плану НАТО відносно посилення своїх батальйонів для стримування російської агресії у Балтійському регіоні.

Зауважимо, 10 липня, за день до саміту у Вільнюсі, союзники по НАТО досягли згоди стосовно регіональних планів, у яких детально описано, як Альянс відповість на напад Росії, подолавши турецьку блокаду, повідомили троє дипломатів.

Довідка. Розширена передова присутність НАТО — програма НАТО з передової присутності посилених батальйонних тактичних груп у країнах Східної Європи. Програма була прийнята на Варшавському саміті НАТО у 2016 р., для її реалізації в Естонії, Латвії, Литві та Польщі розгорнуті чотири багатонаціональні батальйонні групи.

За даними синоптиків у вівторок, 5 грудня, в Україні без опадів.

За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.