Нове дослідження виявило, що сміх є хорошими ліками, особливо для серця – The Independent

Джерело: Independent

Нове, перше в своєму роді, дослідження, представлене на щорічній зустрічі Європейського товариства кардіологів у Амстердамі, свідчить про те, що сміхотерапія здатна підвищити функціональну спроможність серцево-судинної системи, включаючи серце, легені, артерії та вени.

Вченим, серед яких Марко Саффі з клініки Порто-Алегрі в Бразилії, вдалося зафіксувати зменшення запалення та покращення показників здоров’я серед пацієнтів з ішемічною хворобою серця, які пройшли курс сміхотерапії.

Вони виявили, що сеанси сміхотерапії розширяють тканини всередині серця пацієнта, що потенційно може призвести до збільшення потоку кисню через організм.

За словами вчених, дотепер у пацієнтів з ішемічною хворобою серця вивчалися різні методи лікування без використання ліків, але користь реабілітації за допомогою сміхотерапії не була повністю оцінена.

Нове дослідження оцінило вплив сміхотерапії на функціональні можливості, функції тканин, а також маркери запалення в організмі пацієнтів з ішемічною хворобою серця.

Як пояснили у виданні, це захворювання, яке вважається одним із найбільш поширених у світі, виникає, коли коронарні артерії серця відчувають труднощі з постачанням до органу достатньої кількості крові, кисню і поживних речовин.

Вчені провели клінічне дослідження за участю 26 дорослих людей із середнім віком 64 роки з серпня 2016 року по грудень 2020 року, вимірюючи споживання ними кисню і розширення їхньої головної артерії при збільшенні кровотоку.

Водночас фахівці вимірювали рівні молекул в організмі пацієнтів, що вказують на запалення.

Тринадцять пацієнтів були віднесені до групи, яка проходила сміхотерапію, переглядаючи два обрані ними комедійні телешоу на тиждень. Решта 13 осіб входили до контрольної групи і дивилися “нейтральні документальні фільми”, зауважили вчені.

При цьому вони стверджують, що дослідження є першим контрольованим клінічним випробуванням, яке оцінює вплив реабілітації за допомогою сміхотерапії на пацієнтів з ішемічною хворобою серця.

Результати показали збільшення максимального споживання кисню організмом і поліпшення функції тканин, а також маркерів запалення в організмі.

Нове дослідження узгоджується з попередніми експериментами, які припускають, що хороший сеанс сміху змушує організм виробляти ендорфіни – гормони, які зменшують стрес і запалення та допомагають серцю і судинам розслабитися.

Спираючись на отримані результати, вчені заявляють, що сміхотерапія може представляти “ефективну форму кардіореабілітації в цій групі пацієнтів”.

Варто зауважити, що дане дослідження ще не рецензоване.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.

17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.​