Новий рівень пропаганди: в Росії розробили гру про «штурм Маріуполя»
Джерело: Маріупольська міська рада, ЦПД
В Росії створили гру про вторгнення РФ в Україну, зокрема гравцям пропонують взяти участь у “штурмі Маріуполя”.
“Пропаганда у Росії вийшла на новий рівень. Так, при безпосередній підтримці Міноборони РФ розроблена та випущена комп’ютерна гра “Отряд 22: ZOV”, – повідомили в міськраді Маріуполя.
Як повідомляють розробники, у поточній версії гри доступні “три кампанії, які проходили під час проведення так званого “СВО”: гравці можуть “штурмувати Маріуполь”, взяти участь у “донбаській весні 2014 року” та “відбитті контрнаступу 2023 року”.
Консультантом був “герой Росії” Владіслав Головін, який брав участь у блокаді та захопленні Маріуполя. Наразі він очолює центральний штаб руху “Юнармія”. Гру вже презентували на різних майданчиках РФ.
“Комп’ютерні ігри є потужним інструментом впливу на молодь, ворог розуміє це і використовує для просування вигідних кремлю наративів. Проєкт “Отряд 22: ZOV” є одним з елементів ідеологічної обробки населення, він ретранслює російську офіційну версію подій щодо вторгнення в Україну та популяризує службу в армії. Просуваючи пропаганду війни у всі галузі життя, влада РФ прагне нормалізувати війну для росіян та максимально мілітаризувати суспільство, щоб уникнути спротиву політиці Кремля”, – наголосили раніше в Центрі протидії дезінформації.
- Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) заблокувала доступ до семи онлайн-ресурсів, що розповсюджують російську пропаганду.
- Іракські офіційні особи повідомили про зацікавленість у розвитку двосторонніх відносин з Росією. Тим часом Кремль використовує пропагандистський Telegram-канал “Rybar” для посилення свого впливу та просування інтересів у регіоні.
- Російський актор Юрій Борисов, який здобув популярність завдяки ролям у кремлівських фільмах був номінований на премію “Оскар” за роль другого плану у фільмі Шона Бейкера “Анора”.
Компанія Meta планує використовувати свій штучний інтелект для збору даних і аналізу активності користувачів у Facebook та Instagram для надання більш персоналізованих рекомендацій.
Міноборони кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони лінійку наземних роботизованих комплексів Гімлі.
Уряд Іспанії схвалив законопроєкт, який передбачає скорочення робочого тижня з 40 до 37,5 години. Це стане першим таким переглядом норм робочого часу за понад 40 років.
Міжнародний проєкт Numbeo опублікував індекс злочинності, згідно з яким, Одеса та Дніпро увійшли до 20 найнебезпечніших міст Європи.
Перше в Україні дослідження поширеності надлишкової маси тіла та ожиріння серед дітей молодшого шкільного віку показало, що кожна п’ята українська дитина має надлишкову вагу.