Нині економіка України демонструє позитивні сигнали – Шмигаль
Джерело: Урядовий портал
У третьому кварталі 2023 року ВВП країни зріс на 9,3% проти аналогічного періоду минулого року, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 12 грудня.
Шмигаль зауважив, що попри величезний економічний спад на початку повномасштабної війни, нині економіка України “демонструє позитивні сигнали”.
Глава уряду переконаний, що позитивно впливають на економіку зокрема державні програми підтримки бізнесу, відбудова інфраструктури, стабільна робота південно-західного експортного логістичного коридору та інші фактори.
Та переконує, що також вдалося взяти під контроль інфляційні процеси. Порівняно з листопадом минулого року, споживча інфляція становила 5,1%.
Окрім цього, прем’єр додав, що майже зібрано другий урожай воєнного часу – близько 78 млн тонн. За прогнозами Мінагрополітики, загалом врожай становитиме 81,3 млн тонн, що на 20% більше, ніж очікувалося під час посівної кампанії.
Загалом, за словами Шмигаля, українська економіка “демонструє високу адаптивність, що прискорить відновлення та швидше сформує точки зростання на майбутнє”.
- 3 жовтня премєр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд запускає роботу над єдиним Планом реформ до 2027 року. Зазначається, що план охопить усі сфери, які впливають на державні інституції, економіку та взаємодію з громадянами.
- Шмигаль зауважив, що Україна має наростити виробництво власних дронів, озброєння та боєприпасів. Кабмін подав законопроєкт до Верховної Ради, яким пропонується направити військовий податок на доходи фізосіб з місцевих бюджетів на закупівлю техніки й власне виробництво зброї.
- Згідно з даними, опублікованими Державною службою статистики, з початку повномасштабного вторгнення економіка України вперше зросла.
- У Міністерстві економіки прогнозують, що за підсумками 2023 року рівень безробіття в Україні знизиться до 19%.
Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.