Низький соціальний статус підвищує ризик раннього розвитку деменції – дослідження

Джерело: The Guardian

Результати дослідження групи вчених із китайського Хуачжунського університету науки та технологій засвідчили, що люди із низьких соціально-економічних верств більш ніж утричі частіше переживають ранній розвиток деменції – до 65 років.

Як розповіли в агентстві, у дослідженні використали дані UK BioBank про понад 440 тисяч осіб віком від 37 до 73 років у період з 2007 по 2010 рік, а також за 2022 рік.

Для визначення соціально-економічного статусу цих людей науковці зібрали інформацію про їхні доходи, рівень освіти та статус зайнятості. Також враховувався спосіб життя респондентів, зокрема фізична активність, раціон харчування, шкідливі звички (куріння, алкоголь).

Так, аналіз даних свідчить, що в людей із низьким соціально-економічним статусом ризик розвитку раннього порушення когнітивних здібностей виявився втричі вищим, ніж у їхніх однолітків з більш високим статусом.

Примітно, що менш ніж 12% випадків ранньої деменції можна було пояснити факторами способу життя. Це, своєю чергою, вказує на те, що особи з низьким соціально-економічним статусом, які ведуть більш здоровий спосіб життя, не обов’язково знижують ризик розвитку ранньої деменції.

Утім, нездоровий спосіб життя для людини, яка належить до низького соціально-економічного прошарку, підвищує ризик розвитку ранньої деменції на 440%.

Президент Китаю Сі Цзіньпін закликав російського президента Володимира Путіна укласти “справедливу” мирну угоду для припинення російсько-української війни.

Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.

9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.

За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.

Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.