Низький соціальний статус підвищує ризик раннього розвитку деменції – дослідження
Результати дослідження групи вчених із китайського Хуачжунського університету науки та технологій засвідчили, що люди із низьких соціально-економічних верств більш ніж утричі частіше переживають ранній розвиток деменції – до 65 років.
Як розповіли в агентстві, у дослідженні використали дані UK BioBank про понад 440 тисяч осіб віком від 37 до 73 років у період з 2007 по 2010 рік, а також за 2022 рік.
Для визначення соціально-економічного статусу цих людей науковці зібрали інформацію про їхні доходи, рівень освіти та статус зайнятості. Також враховувався спосіб життя респондентів, зокрема фізична активність, раціон харчування, шкідливі звички (куріння, алкоголь).
Так, аналіз даних свідчить, що в людей із низьким соціально-економічним статусом ризик розвитку раннього порушення когнітивних здібностей виявився втричі вищим, ніж у їхніх однолітків з більш високим статусом.
Примітно, що менш ніж 12% випадків ранньої деменції можна було пояснити факторами способу життя. Це, своєю чергою, вказує на те, що особи з низьким соціально-економічним статусом, які ведуть більш здоровий спосіб життя, не обов’язково знижують ризик розвитку ранньої деменції.
Утім, нездоровий спосіб життя для людини, яка належить до низького соціально-економічного прошарку, підвищує ризик розвитку ранньої деменції на 440%.
- У новому дослідженні вчені виявили, що використання оливкової олії замість жирів, таких як маргарин, соняшникова олія та майонез, може знизити ризик смерті від деменції на 28 %.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.