Обговорили потреби ЗСУ: Умєров і Сирський зустрілися з новим командувачем оборони Данії

Фото: Олександр Сирський/Facebook
Джерело: Олександр Сирський/Facebook
Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським зустрілися з новопризначеним командувачем оборони Данії.
“Відбувся візит у Київ новопризначеного командувача оборони Данії генерала Майкла Віґґерса Гілдґаарда. З першого дня повномасштабного вторгнення Данія була на боці України, на боці захисту демократії та свободи”, – написав Сирський.
Під час зустрічі сторони обговорили нагальні потреби Збройних сил України на різних напрямках та шляхи і можливості для подальшої підтримки з боку данського уряду.
Зокрема, Головнокомандувач ЗСУ подякував данському уряду та народу за системну підтримку українського війська. А також зазначив, що партнерство з Данією, однією з країн-засновниць НАТО, лишається для України вагомою підтримкою.
Додамо, що 16 квітня Королівство Данія оголосило про виділення 200 млн данських крон ($28,5 млн) на закупівлю озброєння та військової техніки для ЗСУ в українських виробників.
Ці кошти передбачено в межах нового пакету допомоги Україні. Загалом виділено приблизно 2,2 мільярда данських крон (близько 295 млн євро).
Це перше й поки що безпрецедентне рішення – коли вироби військового призначення для Сил оборони України закуповуються в українських виробників за кошти іншої держави.
Таке рішення – надзвичайно важливе і для українського війська, і для української економіки. Виробничі спроможності нашого ОПК значно перевищують купівельні спроможності держбюджету.
“Спроможність українського ОПК становить близько $20 млрд. При цьому Україна має лише $6 млрд на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина усіх станків, наявних в країні – бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, – пояснив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
Оптимальний вихід з цієї ситуації – переконати партнерів, що готові купувати зброю для України, робити це в Україні.
“Так народився проєкт “ZBROYARI: Manufacturing Freedom”. Це глобальна фандрейзингова кампанія, стратегічний збір – не по людях, а по цілих націях. Його мета – зібрати $10 млрд на виробництво української зброї в цьому році. Сьогодні ми маємо перший донат. Це рішення знакове, воно відкриває шлях для інших країн – і ми неймовірно вдячні данському уряду і данському народу за лідерство”, – повідомив Олександр Камишін.
За його словами, над цим рішенням працювала величезна команда в Україні та Данії.
- Уряд Данії повідомив про надання Україні нового пакету військової допомоги на суму у 2,2 млрд крон (близько 295 млн євро). Кошти будуть спрямовані на розвиток морського потенціалу, БпЛА та виготовлення запчастин для ракет.
- Уряд Данії виділяє додаткові кошти для дансько-українського фонду, який сприяє залученню інвестицій з боку данських компаній в Україну.
- 25 березня “Агенція оборонних закупівель” та Організація закупівель і логістики Міністерства оборони Данії (DALO) підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю в оборонних закупівлях.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.